06.12.2009

Esimesena karikafinaalis Remeks

Ida-Virumaa korvpallikarikavõistluste esimeses poolfinaalis alistas Remeks 87:77 Iisaku KK.

Remeks juhtis kaheksanda minuti alguseks 17:9, kuid paari minutiga oli pilt teistpidi ja Remeks taga 17:19.  Veerandaja lõpus oli Remeks taga 19:22, kuid veerandaeg siiki võideti 24:22. Kusjuures Iisakul oli viimase rünnaku õigus, kuid pall puterdati Remeksile, kes tänu selle ka veerandi võitis. Sama juhtus ka teisel veerandil, kus Iisaku luhtas viimase rünnaku ja vastased said kahe tabava vabaviske najal 42:33.

Kolmanda veerandi lõpus Iisaku enam edu maha ei mänginud, kuid ka viimase rünnakuga end ette ei visatud – 55:55 (46:37 seisult tegi Iisaku 12:0 spurdi). Veel viimase veerandi viiendal minutil olid külalised 67:65 ees, kuid siis läks Remeks oma teed – 11:0 spurt murdis Iisaku selgroo. Külalised püüdsid küll vigade tegemisega mängu päästa, kuid viimase paari minutiga 14 vabaviset visanud Remeks tabas neist 9 ja lisaks veel üks korv mängust aitasid Remeksi finaali. Mängu lõppseis 87:77.

Remeksil karikavõitu pole, kolm korda on mängitud finaalis, kuid 2001. ja 2002. aastal kaotati Narvale vastavalt 80:83 ja 75:78 ja 2003. aastal jäädi alla Askelele 80:89.

Teises poolfinaalis on vastamisi  Iisaku KK/Kaitseliit ja Toila, selle kohtumise toimumisaeg on veel lahtine, kuid see peab olema toimunud detsembrikuu jooksul.

Karikafinaal peetakse jaanuarikuu teisel nädalavahetusel Jõhvis.