27.09.2015
Disc-golf

Esimene võistlus läks korda

Esimesed Ida-Virumaa meistrivõistlused discgolfis said Pannjärvel peetud ja tuleb tunnistada, et üritus läks igati korda. Kokku osales 28 võistlejat viies erinevas võistlusklassis.

Nagu juba eile sportiv.ee teatas, siis algajad mängisid ühe ringi ning neli parimat pääsesid finaali, kus tuli mängida veel lisaks kuus rada. Võitjana väljus Silver Selliov, teiseks jäi Asko Abel, kes edestas ümber viskamisel Jaak Kivendi. Naiste arvestuses osales viis naist ning mängiti samuti üks ring. Esimese koha sai 85 viskega Anette Villberg, tema järel tuli teiseks Aveli Uustalu 90 viskega ja kolmandaks Airi Kruusma 106 viskega.

Ülejäänud kolmes grupis mängiti 2 ringi. Juuniorite klassis võitis Tair Tooming, kes juba pärast avapäeva juhtis lähimat konkurenti Vane Vähki 11 viskega, seega teisel päeval tuli võit lihtsalt ära vormistada. Lõpuks kujunes esikolmik selliseks:
1. Tair Tooming 68+70=138
2. Vane Vähk 79+70=149
3. Rasmus Urres 81+78=159

Huvitavam seis oli aga seeniorite vahel, kus pärast avapäeva juhtis Marko Viimsalu (70 viset), Hillar Neilandi (75 viset) ja Allan Valki (75 viset) ees. Seega kolm meest viie viske sees. Teisel päeval suutis Markole konkurentsi pakkuda ainult Hillar, kes enne viimast rada juhtis ühe viskega, kuid viimase raja läbis Hillar seitsme viskega Marko viie vastu ning ühepunktiline võit läks Markole. Niisiis seeniorite esikolmik
1. Marko Viimsalu 70+75=145
2. Hillar Neiland 75+70=145
3. Allan Valk 75+84=159

MPO ehk meeste klassis oli pärast avapäeva 4 meest teistelt eest ära läinud. Kõige parema tulemuse mängis välja Janar Urres, kes läbi raja 59 viskega. Talle järgnes Andrus Lehismets 64 viskega ning Timo Juursalu ja Hristo Neiland 65 viskega. Teist ringi alustas hästi Lehismets, kes pärast poolt rada oli Urresest ainult ühe viske kaugusel. Juursalu ja Neiland ei saanud aga oma mängu kuidagi käima ja hakkasid esikoha mängust välja jääma. Ringi lõpuks võttis ennast kokku ka Urres ja ei lasknud Lehismetsa liiga lähedale. Seega teise ringi tulemused: Urres 61, Lehismets 59, Juursalu 65 ja Neiland 66, kusjuures Neilandi ringi päästis viimasel rajal visatud hole-in-one. Samamoodi nagu algajates, mängiti ka meeste klassis kuue rajaline finaal. . Finaal asetust ei muutnud, vaatamata sellele, et Juursalu tegi korraliku ringi pidi siiski leppima kolmanda kohaga.