03.03.2009

Esiliigas kaotasid mõlemad meeskonnad

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas kaotasid teisipäeval mõlemad liigas osalevad Ida-Virumaa meeskonnad.

A-tugevusgrupis kohta nelja tugevama hulgas sihtiv KK Hito hävis võõrsil liiga liidrile, Tartu Ülikool/Rock II-le 70:113.

B-tugevusgrupi liider Jõhvi/Toila võõrustas Vokas Kuressaare SWE-7t. Kuna külalised jäid hiljaks, hakkas mäng veerand tundi hiljem, kuid hoolimata hiljaksjäämiseks said mänguohjad enda kätte külalised, kes võitsid avaveerandi 16:12 ja poolaja 40:36.

Teise veerandaja alguses said külalised ette 11punktiga – 49:38, kuid siis nad silmnähtavalt väsisid ja Jõhvi/Toila viigistas 56:56, veerandaja lõpuks olid külalised siiski taas ees 62:58.

Punkt-punkti heitlus jätkus ka viimasel veerandil. Taas jõudis Jõhvi/Toila viigini (63:63), taas läksid külalised ette (65:63) ja veel loksus seis viigilt 65:65 67:65 vastaste kasuks. Kuuendal minutil tegid idavirulased 6:0 spurdi ja mängu jooksul mindi esmakordselt ette, kuid külalised polnud alla andnud. Jõhvi/Toila 71:67 edu muutus kiirelt 71:73 kaotuseks. Eelviimasel minutil tabas Marek Vinni kõik neli vabaviset ja taas juhtis Jõhvi/Toila 75:73 ja lisaks oli sihilikust veast tulenevalt kasutada Jõhvi/Toilal küljeaut. Viiimased rünnakud olid aga väljakuperemeestel ümmargused nagu lihavõttemunad, millele vastased kergelt praod sisse lõid. Vastaste kangelaseks tõusis kõik kaheksa viimast punkti toonud Indrek Õunpuu, kes viimasel minutil alguses tegi siesuks 75:75 ja viimastel sekunditel sai ta kätte kaaslase viskest möödaläinud palli, mille ta koos lõpusireeniga korvi saatis, külalised olid võitnud 77:75.