11.04.2009

Esiliiga finaalis Askele IV ja Mäetaguse

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste esiliigas kohtuvad 26. aprillil Maidlas toimuvas finaalis Askele IV ja Mäetaguse.

Kui Vikingmodumi 3:0 alistanud Mäetaguse kindlustas endale finaalikoha juba eelmisel nädalal, siis Askele IV oli Kohtla-Nõmme/DHLiga rohkem hädas ning laupäeval alustati mängu seeria seisuga 2:1.

Kohtla-Järvel peetud mängus said külalised 13:4 algedu ning seda hoiti kuni viimase veerandi alguseni, kui seis oli Askele kasuks 64:47. Askele eduseis hakkas aga sulama kui kevadine lumi ning eelviimasel minutil oli seis Askele kasuks vaid 71:69. Ette Kohtla-Nõmme siiski ei saanud ning Askele IV võitis mängu 79:71.

Nii kohtuvad 26. aprillil Maidlas kell 12 peetavas pronksimängus Kohtla-Nõmme/DHL – Vikingmodum ning kell 14 on finaalis vastamisi Askele IV – Mäetaguse. Põhiturniiril sai Askele IV Mäetagusest jagu 80:67 ning ühte alagruppi kuulnud Vikingmodum ja Kohtla-Nõmme/DHL mängud jäid 1:1 viiki, avaringis võitis Kohtla-Nõmme/DHL 79:71, kuid viimases ringis oli Vikingmodum parem 78:61.