12.11.2015
Sportaeroobika

EMi debüüdiga võib rahule jääda

Portugalis Elvase linnas peetud Euriopa meistrivõistlustel sportaeroobikas olid esindatud ka Kohtla-Järve SK Fööniks treeneri Tatjana Sentðenkova õpilased.

15-17aastaste vanuste ehk U18 klassi soolo harjutuses saavutas edukaima Eesti esindajana Eesti juunioride meister Ksenia Minajeva 18,350 punktiga 34 osaleja seas 23. koha. Tallinna SK Nord esindaja Greta Maltðenko sai 29. koha. Kindla võidu viis rumeeniasse Madalina Cucu 20,750 punktiga edestades finaalis 0,7 punktiga Venemaa ja 0,75 punktiga Itaalia sportlast.

Eestit esindanud Kohtla-Järve trio Alina Pikalova/Julia Kassatkina/Ksenia Minajeva sai 27 võistkonna seas 17. koha. Võidu sai Itaalia, teise koha pälvis Rumeenia ja kolmanda Prantsusmaa.

Tatjana Semtðenkova sõnul võib neid tulemusi pidada heaks, eriti arvestades seda, et neiud tegid Euroopa meistrivõistluste debüüdi. “Tõele au andes oleks trio võinud jõuda ka finaali kaheksa parema hulka, aga nad hävisid ühel elemendil,” ütles Semtðenkova, kes tunnistas, et sportalsed läksid võistlustele traumadega võideldes.