26.07.2009
Jalgrattasport

Elvas idavirulastest parim Tauri Selder

Laupäeval, 25. juulil peeti üheksandat korda Elion Estonian cupi pikim, 68kilomeetrine Elva Jalgrattamaraton.
Elva maraton on tuntud kui „kruusaralli”, sest enamus distantsist tuleb sõita laugetel kruusateedel ja võibolla 15 km on sellist tõsisemat rattakrossi ning sellepärast domineerivad sellel võistlusel tavaliselt maanteesõidu spetsialiteediga sportlased.

Erand polnud ka seekordne maraton, kus võidu võttis maanteeproff Erki Pütsep CC Burgase klubist, võitja aeg oli 2:06.03. Pool maad suutsid Pütsepa tempos liikuda vaid kaks meest ning teisena ületas finiðijoone M40 vanuseklassi võitja Raido Kodanipork ja kolmandana eraldistardi spets Ervin Korts-Laur.

Ida-Virumaa parim oli Sundstrand-Jõhvi meeskonna sõitja Tauri Selder, temale kuulus ajaga 2:15.38 32. koht, mis andis U23 vanuseklassis 8. positsiooni. Sundstrandi sõitjatest olid Kristjan Koppel 50. (U23 10. koht) ja Raivo Sala 80. Reijo Peenemale kuulus 130. koht.

Naiste võitjaks tuli taas Maaris Meier Peugeoti naiskonnast. Meier sai üldarvestuses ajaga 2:23.53 88 koha. Jälle sõitis tublilt äsja Eesti noortemeistriks tulnud jõhvilanna Kristel Koort, kes sai naiste arvestuses 10. koha ja N23 vanuseklassis kuulus talle 4. koht.

Noored sõitsid 31 km pikkusel poolel maal ja siin sai N14 vanuseklassis 14. koha Kazpar Tamm. Kaspari hea sõidu rikkus ära kummi purunemine. N14-16 vanuseklassi arvestuses sai Janely Sojone neljanda koha.

Kõige väiksemad vanuseklassid võistlesid lastesõitudes ja siin sai 6 aastaste poise arvestuses esimese koha Mario Kivil ning 8 aastaste tüdrukute arvestuses olid Anett Leann Saks ja Pia Kivil vastavalt teine ja kolmas.

Elvas lõpetas 68 km pikkuse võistlusmaa 940 ja 31 km pikkuse distantsi 365 jalgratturit.