17.09.2008
Jalgrattasport

Elion Estonian Cup lõpetas hooaja Jõulumäel

Laupäeval lõpes 2008. aasta kaheksaetapiline mägirattamaratoni sari Elion Estonian cup finaalvõistlusega Pärnumaal Jõulumäe maratoniga.

Taavi Selderi ebaõnn

Enne viimast etappi konkureeris esikolmiku kohtadele koguni 6 meest ja nende nominentide hulgas oli ka meie maakonna esisõitja Taavi Selder Alexela-Rademar-Agency võiskonnast. Taavi Selder läks suurte lootustega starti ka Jõulumäel, sest vorm oli hea ja motivatsiooni ka jätkus, kuid nagu eelmisel etapil Rakveres, kus tal purunes kett, nii ka Jõulumäel pidi Selder trotsima tehnilist ebaõnne. Seekord tuli rattal küljest ära vänt ja seda liidrikohal olles. See juhtus siis kui oli sõidetud veidikene üle poole maa, tulemuseks oli katkestamine.

Jõulumäe 50,3 km pikkuse maratoni võitis ajaga 1:46.10 kogenud Jaan Kirsipuu CFC Spordiklubist. Teisena lõpetas 23 sekundilise kaotusega Allan Oras Arctic Spordist. Orasel purunes viimasel kilomeetril kumm. Kolmas oli üllatuslikult Helmet Tamkõrv Extreme spordist, sellel aastal halvas vormis olnud mees kaotas Orasele omakorda 29 sekundit. Pjedestaalile mahtusid veel Raido Kodanipork, Markku Aainsalu ja Caspar Austa.

Allan Oras taas parim
Sarja üldvõidu sai kolmandat korda ja teist korda järjest 7485 punktiga Allan Oras, vaid 5 punktiga jäi talle alla M40 klassi võitja Alges Maasikmets Extreme Spordist ja kolmas oli maantee äss Jaan Kirsipuu 7462 punktiga. Järgnevatele kohtadele platseerusid  Caspar Austa (Dynatek Latvia) 7456p., Raido Kodanipork (Arctis Sport) 7448p., Helmet Tamkõrv 7444p., Erki Kukk  (Alexele-Rademar-Agency) 7436 p. ja kaheksanda koha sai Taavi Selder 7434 punktiga.

Tauri Selder U23 kolmas
U23 vanuseklassis oli juba enne viimast etappi üldesikoha taganud Ervin Korts-Laur Alexela-Rademar-Agencyst. Jõulumäel sai ta üldkokkuvõttes 8. koha ja sarja kokkuvõttes 7415 punktiga 10. koha, mõlemad tulemused andsid U23 vanuseklassis esikohad.
Suur vastasseis oli aga vokalase Tauri Selderi ja valgalase Ivo Suure vahel. Enne viimast etappi juhtis Tauri ühe punktiga Ivo ees. Jõulumäel suutis Ivo Suur sõita ennast 14. kohale, aga Tauri Selder 19. kohale ja nii sai Ivo Suur U23 vanuseklassis teise koha ning Selder kaotas talle kahe punktiga ja oli kolmas.  Tauri Selder sai kokkuvõttes 16. koha ja oli ühtlasi parim Jõhvi Sundstrandi jalgrattur .

Kokkuvõttes mahtusid Sundstrandi sõitjatest esisajasse veel: 36. Raivo Sala 7286p, 40. Peep Kivil 7273p ja 83. (U23 9. koht) Kristjan Koppel 7057p. Üldse sai 2008. aastal Elion cupil punkte 2004 inimest.

Meeskondlikult võitis sarja Arctic Sport 1188 punktiga, teine ja kolmas olid vastavalt 1164 ja 1152 punktiga Extreme Sport ja Alexela-Rademar-Agency. Sundstrandi I võiskond oli 948 punktiga 22. kohal. Pärast kuuendat etappi oldi veel esikuuiku konkurentsis, kuid viimastel maratonidel ei suutnud võiskond kolme arvesse mineva mehega lõpetada ja seepärast ka harjumatult tagasihoidlik koht. Elion cupil osales 118 meeskonda.

Maris Nurm kokkuvõttes teine

Naiste arvestuses võitis Jõulumäel lätlanna Ivanda Eiduka Rietumu banka-Riga võiskonnast. Eiduka oli ajaga 2:03.29 kokkuvõttes 89. Teisena lõpetas Pärnumaal Maaris Meier (101, 2:05.58) Investment Agencyst ja kolmandana tema jõhvilannast võiskonnakaaslane Maris Nurm (229, 2:17.34). Kokkuvõttes sai üldvõidu Maaris Meier Maris Nurme ja Sinne Sõmmeri ees. Naiskondlikult võitis Investment Agency, kuhu lisaks Meieri ja Nurme kuuluvad veel Helen ja Kairi Schmidt Vokast. Kairi Schmidt oli kokkuvõttes N20 vanuseklassis teine.

Jõhvi noored esikümmnes

Sundstrandi noortest osales Jõulumäel vaid Kristel Koort, kellel oli ainsana reaalne võimalus jõuda vanuseklassis N14/N16 kolme parema hulka. Koort oli Jõulumäel omas vanuseklassis seitsmes ja kokkuvõttes pidi leppima viienda kohaga. Selles vanuseklassis said Jõhvi Sundstrandi sõitjatest  Reelika Vallas 13. koha ja Janely Sojone 19. koha. M14 vanuseklassis sai Ainar Elberg kokkuvõttes väga hea neljanda koha, Kaspar Tamm oli 11. M16 vanuseklassis oli Jõhvi Sundstrandi parimana Madis Kolli 26.