10.02.2008
Jalgrattasport

Eestis avati rattahooaeg

Elvas avati 2008.a. jalgrattahooaeg Tartumaa lahtiste meistrivõistlustega jalgratturite talikrossis. Sõideti esimene etapp.

Kui möödunud aastal oli samal ajal –20* C, ja korraldajad pidid võistluse külmakraadide tõttu isegi edasi lükkama, siis sellel aastal oli lausa kevadiselt soe. Noortejooksudes oli isegi lühikeses spordidressis jooksjaid näha.

M-Eliit ja U-23 klassis  sõideti kuus 2,65 km pikkust ringi. Kohe avaringilt asus võistlejaterivi etteotsa  elvalane Kert Väinsalu Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Ring-ringilt kärises vahemaa tagaajajatega,mis lõpujooneks oli üle minuti. Kert Väinsalu aeg 41.39.Keskmine kiirus 22,9 km/h.Teisena lõpetas aga U-23 klassi võitja Gven Hallop Hawaii Expressist,saades ajaks 42.43. Kolmanda ületas aga lõpujoone M-Eliitklassi rattur Riho Alaru. Tartu Ülikooli Akademilisest Spordiklubist ajaga 43.42. Tema järel lõpetas Viljandi Rattaklubi U-23 klassi rattur Mihkel Ronimois ajaga 43.50,kellele kuulus selle vanuseklassi teine koht.  Järgnes samas klassis kolmanda koha saanud Tauri Selder  Team Sundstrand ajaga 44.06. M-Eliitklassi kolmanda koha hõivas aga Oskari Kargu ajaga 46.05

Sport klassis võidutses Raul Viidik Tallinna Kalevi Jalgrattakool ajaga 37.15,saades keskmiseks kiiruseks 21,3 km/h. Teisena lõpetas Tiit Soosaar klubist Viko ajaga 40.39. Team Sundstrand rattur Reijo Peenema sai kolmanda koha ajaga 42.53.

M-16 klassi noormehed  pidid jooksma 2x 1,6 km pikkust ringi. Kindla võidu sai Pärnu Kalevi Spordikooli rattur Timmo Jeret ajaga 10.50.  Teisena lõpetas Viljandi Rattaklubi noormees Heinar Vaine. Tema aeg 10.58. Kolmanda koha viis Rakke Rattaklubisse Madis Altermann ajaga 11.03. Sundstrandi klubi poistest tegi 30 osaleja hulgas hea stardi Madis Kolli olles kuues. Paul Nestor sai 23 koha

N-14 klassi tütarlapsed jooksid samuti 1,6 km. Jooksu võitis Sirje Lepik Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi ajaga 7.01. Teise koha sai Team Sundstrand tütarlaps Reelika Vallas ajaga 7.16. Kolmandana ületas lõpujoone Reelika klubikaaslane Janely Sojone ajaga 7.30.

M-14 klassi poisidki jooksid 1,6 km. Kindla võiduga sai hakkama klubi Viko poiss Kristen Kivistik  ajaga 5.26. Klubi Tamme poiss Sander Sepa sai ajaks 5.36. Kolmanda koha viis aga Pärnusse Pärnu Kalevi Spordikooli rattur Kevin Kull ajaga 5.39. Jõhvi Spordikool/Sundstrandi parimana oli Ainar Elberg 11 ja Kaspar Tamm 13.

N-12 klassi tütarlapsed jooksid 600 meetrise ringi. Võitis Laura Kuusemets Team Sundstrandist ajaga 2.18. Teine koht läks Viljandi Rattaklubisse ajaga 2.24,millega sai hakkama Kärolin Varblane. Kelly Kalm klubist CFR sai kolmanda koha ajaga 2.28.

M-12 klassi poisid läbisid samuti jooksujalu 600 m pikkuse ringi. Siingi viis esikoha ära klubi Viko poiss Marco Lukka ajaga 2.10. Kaks järgmist kohta aga läksid Viljandi Rattaklubisse. Teise koha sai Kristjan Johanson ajaga 2.17. Sama ajaga lõpetas kolmandana Tony Nõu. Väga tublilt jooksis Sundstrandi noor tulevikulootus Marten Jõeäär, kes tundmata hirmu kaks-kolm aastat vanemate konkurentide ees sai 14. koha, mahtudes võistlejaterivi esimesse poolde.