11.04.2010
Jäähoki

Eesti tõusis MMil grupi liidriks

Eesti jäähokikoondis alistas laupäeval Narvas alanud II divisjoni B-grupi turniiri avavoorus 17:3 Iisraeli ja tõusis grupi liidriks.

Eesti võitis kolmandikud 5:0, 4:2 ja 8:1. Eesti tegi vastaste väravale 97 lööki,vastased suutsid vastata 16ga. Hoolimata suurest kaotusest valiti vastaste parimaks väravavaht Avihu Sorotzki, kes tõrjus 92st pealöögist 77. Kolmanda perioodi alguses väljakule tulnud Iisraeli varuväravavaht suutis nelja minutiga lasta sisse kaks väravat ja siis võeti ta taas pingile.

Eelmine aasta Serbias peetud II divisjoni turniiril olid Eesti ja Iisrael samuti ühes grupis, siis nahutas Eesti Iisraelit 16:2 (6:1, 7:1, 3:0). Tol turniiril sai Eesti Serbia järel ja Hiina ees teise koha.

Teistes esimese vooru mängudes alistas Island 3:1 Uus-Meremaa, kes eelmisel aastal võitis koduse III divisjoni turniiri ning eelmisel aastal I divisjonist välja kukkunud Rumeenia parim Hiinast 4:3.

Pühapäeval peetavas teises vooru kohtub Eesti kell 20 Hiinaga. Eelmisel aastal alistas Eesti Hiina 16:3 (2:0, 9:1, 5:2). Enne mängivad pühapäeval Narvas kell 13 Rumeenia ja Island ning kell 16.30 Iisrael ja Uus-Meremaa.

Viievooruline turniir lõpeb reedel. Turniiri võitja pääseb tulevaks aastaks I divisjoni, turniiri viimane kukub III divisjoni.

Selgituseks turniiri tasemest

Narvas toimuv turniir on hokist veidi kaugemal olevatele huvilistele tekitanud küsimuse, mis koha peale mängitakse. Selgitame sinkohal veidi süsteemi.