01.01.2013
Suusatamine

Eesti suusatajad piirdusid Tour de Skil sprindis kvalifikatsiooniga

Uue aasta esimesel päeval jätkub Tour de Ski Ðveitsis Val Müstairis, kus sõidetakse naiste ja meeste vabatehnikasprindid. Kvalifikatsioonisõitudest ükski Eesti suusataja edasi ei pääsenud.

Meeste kvalifikatsioonis oli Aivar Rehemaa 32. kaotades võitjale 1,4 kilomeetrisel ringil 10,23 sekundiga. 30-ndast kohast ehk kvalifitseerumisest jäi Rehemaal puudu 0,43 sekundit. Kiireim oli rootslane Emil Jönsson, kes edestas ðveitslast Dario Colognat 1,26 sekundiga. Karel Tammjärv oli 51. (+13,89) ja Algo Kärp 76. (+20,32).

Naiste kvalifikatsioonis oli ülivõimsalt parim ameeriklanna Kikkan Randall, kes edestas rootslannat Charlotte Kallat 4,82 sekundiga. Tatjana Mannima kaotas 21,31 sekundit ja sai 66 startija hulgas 52. koha.