10.04.2009
Jäähoki

Eesti purustas Islandi 16:1

Hoolimata juba 5. minutil 0:1 kaotusseisu jäämisest alistas idavirulaste baasil koostatud Eesti koondis Serbias toimuvate jäähoki maailmameistrivõistluste teise divisjoni turniiri kolmandas voorus Islandi 16:1.

Eesti võitis kolmandikud 4:1, 5:0 ja 7:0. Eesti tegi vastaste väravale 50 pealeviset, Islandi sama arv oli 13.

Kohtlajärvelane Aleksandr Petrov oli osaline 7 väravas, tema löögist läks litter puuri 3 korral ja lisaks andis ta 4 resultatiivset söötu. Narvalane Aleksei Sibirtsev sai tabelisse viis punkti (3+2). Neli väravat lõi kohtlajärvelane Vassili Titarenko.

Kolmest kohtumisest on Eesti võitnud kaks, väljakuperemeestele kaotati esimeses voorus karistusvisete järel.

Kolmanda vooru avakohtumises alistas Hiina Korea 7:5 (2:1, 4:1, 1:3). Kell 21.30 alganud vooru viimases kohtumises alistas Serbia Iisraeli 12:1 (4:0, 5:0, 3:1).