16.05.2006
Lestaujumine

Eesti meistrivõistlustel saadi kaks kulda

Lõppenud Eesti meistrivõistlused lestaujumises tõid medaleid ka Kohtla-Järve sportlastele, kulla said Anna Unt ja Natalja Almazova, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Juba mitu aastat on Eestis käinud lestaujumises kahe parema naissportlase, Maardust pärit Galija Sattarova ja Kohtla-Järve sportlase Anna Undi duell. Tänavused Eesti meistrivõistlusedki kulgesid tasavägises võitluses, näiteks 50 meetri distantsil eraldas neid vaid kolm sajandiksekundit.

Lühidistantsid on Maardu ujuja trump ning neis suutis ta väga raskes võitluses Undiga kolm duelli võita: 50 meetrit sukeldumises ning 50 ja 100 meetrit lestaujumises. Nendel aladel kolm teist kohta saanud Anna Undi ajad olid 18,81, 19,53 ja 42,37. Tulemused on varasemast paremad, kuid treener Aleksandr Abeli sõnul pole Anna veel parimas vormis.

Ainsa kuldmedali sai Unt 200 meetri lestaujumises (1.36,62). 400 meetris oli ta teine (3.42,35). „Ta tegi kaasa kõigil võimalikel aladel ja oli juba väsinud,“ kommenteeris Abel.

Kuldmedali sai teinegi Kohtla-Järve ujuja: Natalja Almazova sai tasavägises heitluses esikoha 800 meetris (7.56,19).  Varem oli ta 200 ja 400 meetri ujumises (aeg vastavalt 1.40,08 ja 3.43,13) saanud pronksmedali.

Kohtla-Järve Veespordiklubi meestest sai Valeri Ponedelnikov 50 meetri sukeldumises kolmanda koha (17,09). „Valeri valmistub MK-etapiks ja seepärast ei hakanud ta teistel distantsidel jõudu proovima,“ selgitas Abel.

Naiste 4×100 meetri teateujumises oli Kohtla-Järve VSK (Maria ja Jelena Smirnova, Almazova, Unt) teine, kaotati ainult maardulannadele.

„Selleks võistluseks seatud eesmärgid olid erisugused. Mõned, näiteks Smirnova, Almazova, Ponedelnikov, kontrollisid end MK-etapi eel,“ ütles Aleksandr Abel. „Anna Unt valmistub praegu juulis Itaalias toimuvateks maailmameistrivõistlusteks. Loodame, et tal õnnestub tänavu mullusest paremini esineda.“