13.04.2009
Jäähoki

Eesti lõi ka Hiina vastu 16 väravat

Eesti alistas jäähoki maailmameistrivõistluste teise divisjoni turniiril Serbias viimases voorus Hiina 16:3.

Eesti võitis MMil neli mängu, kusjuures alati löödi vastaste võrku litter 16 korral (2×16:1, 1×16:2). Hiina vastu võitis Eesti avakolmandiku vaid 2:0, kuid järgmised kolmandikud võideti 9:1 ja 5:2.

Eesti vajab esimeseks tõusmiseks aga imet, sest selleks peab Serbia täna õhtul kell 21.30 algavas kohtumises kaotama Korea meeskonnale, kes seni on kaotanud kõik neli mängu väravate vahega 9:28. Mängu alguses kustutas Serbia kõik küsimärgid, sest avakolmandik võideti 8:0 ning kogu kohtumine 12:2. Seega pääses Serbia tulevaks aastaks aste kõrgemale.

Viimase vooru keskmises mängus alistas Island 4:3 Iisraeli, kusjuures teisel kolmandikul juhtis Island 3:0.