25.03.2024
Jäähoki

Eesti hokinaiskond alustas Kohtla-Järvel MM-turniiri võiduga

Eesti naiste jäähokikoondis alustas Kohtla-Järvel toimuvat maailmameistrivõistluste kolmanda divisjoni B-tugevusgrupi turniiri 5:2 (2:0, 1:2, 2:0) võiduga Bosnia ja Hertsogiviina üle.

Eesti asus 450 pealtvaataja ees kohtumist juba 39. sekundil Olesja Prantsi (söötja Diana Kaareste) väravast juhtima ja avaperioodi keskel kasvatas Margaret Neering (söötjad Kaareste ja Prants) eduseisu kaheväravaliseks.

Teisest kolmandiku 36. sekundil tegi Olga-Aleksandra Seppar (söötjad Merlin Griffin ja Estrit Aasma (protokollis seisab Aasma nimi, videost on näha, et esimene söötja oli Arina Benetis – toim)) seisuks juba turvalisena näiva 3:0.

Bosnialased vastasid aga teisel kolmandikul kahe väravaga, kahandades vahe ühele tabamusele. Kolmandiku lõpus ei kasutanud Eesti ära seda, et enam kui poolteist minutit mängiti 5:3 vastu arvulist ülekaalu.

Kolmandal perioodi keskel skoorisid Kirke Kalde (söötja Amalia Geller) ja Diana Kaareste (söötjad Emilia Koger ja Grete Hollo) ning Eesti võitis avamängu 5:2.

Aki Mykkäneni juhendatav Eesti naiskond tegi kohtumise jooksul 38 ja vastased 30 pealeviset. Karistusminuteid kogunes Eestile üheksa ning Bosniale 14.

Eesti parima mängija auhinna sai Kirke Kalde, vastaste parimaks tunnistati kaks söödupunkti kogunud Emina Krupalija.

“Oli raske mäng. Esimesel kolmandikul läksime ette ära, kuid teisel kolmandikul muutusime natukene laisaks. Arvasime, et oleme juba võitnud. Viimaseks kolmandikuks pidime end kokku võtma, muud varianti polnud. Meil oli [enne otsustavat perioodi] riietusruumis tõsine jutuajamine,” rääkis Eesti koondise kapten Merlin Griffin.

Kaks aastat tagasi Belgradis peetud B-tugevusgrupi turniiril oli Eesti võitnud Bosniat 10:1.

Turniiri avakohtumises alistas Taimaa 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) Iisraeli. Iisraeli hoidis hullemast nende väravavaht, kes tõrjus koguni 65 pealeviset.

Eesti jaoks jätkub kodune MM-turniir teisipäeval, 26. märtsil, kui minnakse vastamisi Singapuriga.

Singapur mängib oma esimese mängu esmaspäeval, 25. märtsil Taimaaga. See on ka esmaspäevane ainus mäng.

B-tugevugrupi turniir lõpeb reedel, 29. märtsil. Grupi võitja pääseb järgmiseks aastaks A-tugevusgruppi, kus sel aastal jäi viimaseks ja kukkus B-tugevusgruppi Bulgaaria.