16.03.2009
Jäähoki

Eesti alustas U18 MMi Narvas võidukalt

Eesti noorte jäähokikoondis alustas Narvas toimuvat U18 vanuseklassi teise divisjoni B-alagrupi turniiri 5:0 üllatusvõiduga Hollandi üle.

Enam kui 1200 pealtvaataja ees rullunud mängu kangelaseks tõusis Eesti väravat kaitsnud Rauno Tikka (pilt), kes tõrjus kõik vastaste 40 pealeviset (pildinäide). Samal ajal tema kolleeg Hollandi väravas Kevin Riedijk suutis 11st pealeviskest tõrjuda vaid kuus (pilt) ja teise kolmandiku lõpus vahetati ta välja, vahetusest mängu sekkunud William den Ridderi väravale fikseeriti vaid neli eestlaste pealelööki.

Kohtumisele pani oma pitseri eestlaste kiire värav, juba teise minuti alguses realiseeris Artur Fedoruk Jan Lukatsi söödu, seis 1:0 (pilt). Kolmandiku keskel realiseerisid väljakuperemehed arvulise ülekaalu, värava autoriks taas Fedoruk, seekord söödu andjaks Robert Rooba 2:0 (pilt).

Teise kolmandiku kuuendal minutil realiseeris Rooba arvulise ülekaalu, söödupunkti said Ken Kuusk ja Lukats – 3:0 (pilt). Kõik sai selgeks poolteist minutit hiljem, kui eestlased said kaheminutilise karistuse mängu viivitamise eest (teistkordselt mängu jooksul ei suudetud õigeks ajaks väljakule saata viit mängijat), kuid arvulisest vähemusest suutis Ilja Ponomarjov (söötja Maksim Borovikov) teha seisuks 4:0 (pilt), mängitud oli teist kolmandikku 27.09. Viis minutit enne vaheajavilet tegi Martin Gut (söötja Ponomarjov) seisuks 5:0 (pilt) ja selle tulemusega mäng lõppeski.

Holland mängis veel eelmisel aastal U18 MMil esimeses divisjonis, kus Riias peetud võistlusel kaotati kõik mängud ja kukuti aste allapoole. Eesti sai eelmisel aastal mäletatavasti U18 MMil teises divisjonis Tallinnas peetud B-alagrupi turniiril Ungari ja Suurbritannia järel kolmanda koha.

Teistes esimese vooru mängudes purustas Eesti homne vastane Suurbritannia Hiina 16:2 (4:0, 6:2, 6:0) ja turniiri avamängus alistas Belgia 3:3 lõppenud normaal- ja lisaaja järel trahviviskest Serbia 4:3.

Teisipäeval kohtuvad Hiina – Serbia, Holland – Belgia ja Suurbritannia – Eesti. Kolmapäeval on turniiril puhkepäev. Neljapäeval kohtub Eesti Belgiaga, reedel on Eesti vastaseks Hiina. Pärast laupäevast puhkepäeva on Eesti vastaseks pühapäevases viimases voorus Serbia. Võistluspäevadel on esimese mängu algus kell 13, Eesti peab oma mängud kell 22.