26.02.2017
Kergejõustik

Deniss Ðalkauskas Minskis 1500 m jooksus teine

Deniss Ðalkauskas sai täna Minskis juunioride (U20) rahvusvahelisel kergejõustiku sisematðil 1500 m jooksus teise koha ajaga 4.01,66. Jooksu võitis Dmitri Revinski Valgevenest ajaga 3.58,38.

“Väga raske jooks. Algul millegipärast kartsin rünnakut, kuid riskisin ja proovisin ning mulle meeldis. Konkurendid olid väga tugevad. Soovin valgevenelasele edu edaspidiseks. Loodan, et ma veel kohtun temaga,” ütles Ðalkauskas pärast jooksu ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Tema järel sai kolmanda koha lätlane Eduardas Survilas ajaga 4.01,88.

Samal võistlusel võitis Tony Nõu 300 m jooksu uue juunioride Eesti rekordiga 34,12. “Jooks meeldis, kuid lootsin ise paremat aega. Liiga aeglane start,” kritiseeris Nõu ennast pärast jooksu. Teisena lõpetas lätlane Gediminas Truskauskas 34,38-ga ja kolmandana Maksim Grobarenko Valgenevest 34,81-ga.

Lisaks Eestile osalesid juunioride võistlustel Minskis Valgevene, Ukraina, Prantsusmaa, Läti, Leedu ja Türgi noored.