Danil Steptðenko oli U26 EMil Eesti edukaim

Otepääl toimunud kuni 26aastaste Euroopa lahtistel meistrivõistlustel oli Eesti meestest kolmest distantsist kahel edukaim narvalane Danil Steptðenko.

Vaatame EMile tagasi sport.err.ee vahendusel

AVADISTANTS, 2.03

Esmaspäeval Otepääl alanud laskesuusatamise kuni 26-aastaste lahtistel Euroopa meistrivõistlustel sai meeste 20 km distantsil eestlastest parimana Martten Kaldvee 17. koha. Tiirudes viiel korral eksinud Kaldvee kaotas võistluse võitjale, sakslasele Christoph Knie’le 3.44,1.

Teiseks tuli ukrainlane Oleg Bereþnoi, kes kaotas sakslasele 15,3 sekundit ning kolmandaks venelane Aleksei Volkov, kaotust liidrile 21,0 sekundit. Kogu esikolmik lasi neljas tiirus igaüks mööda vaid korra.

Danil Steptðenko sai viie möödalasuga lõpetades 37. koha (+7.23,4), Karel Viigipuu ja Tõnis Uiboupin eksisid tiirudes koguni 10 korda ja lõpetasid vastavalt 52. (+10.27,4) ja 54. (11.19,1) kohal.

Otepääl alanud alla 26-aastaste EM tippude kohalolekuga just ei hiilga, sest olümpial sõitnud meestest on kohal vähesed.

TEATESÕIT, 4.03

Eesti meeste laskesuusakoondis lõpetas Otepääl jätkuva U-26 EMi 4×7,5 km teatesõidu kaheksanda kohaga. Eesti meeste nelikule sai saatuslikuks taas kehv lasketabavus. Kokku tuli teatemeeskonna liikmetel käia kolmel trahviringil ning ära kasutada 11 varupadrunit.

Eesti koondise liider Martten Kaldvee ei suutnud avavahetuses parimatega võrdselt sõita. Avavahetusest tuli ta üheksandana, kaotust liidrile Saksamaale oli kogunenud 1.54,4.

Teises vahetuses tegi head sõitu Karel Viigipuu, kes kolmanda tiiru järel suutis liidrile isegi mõne sekundiga lähemale sõita, ent andis vahetuse siiski Tõnis Uiboupinile kaheminutilise kaotuse juures üle üheksandana. Uiboupin eksis küll avatiirus, ent suutis Eesti koondise kohta hoida. Daniil Steptðenko viimases vahetuses kergitas Eesti meeskonna 17 võistkonna konkurentsis lõpuks kaheksandaks.

Euroopa meistriks tulnud Saksamaale kaotati 6.30,3. Puhtalt lasknud ja kõigest kolme varupadrunit kasutanud sakslaste neliku edumaa järgnevate ees oli mäekõrgune. Hõbedale jõudnud Venemaad edestati 1.37,6. Pronksi pälvinud Prantsusmaa mehed kaotasid võitjatele 2.17,6.

SPRINT, 6.03

Eesti mehed esinesid Otepääl toimuvatel U-26 vanuseklassi laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste sprindivõistlusel tagasihoidlikult.

Parim eestlane oli 36. koha saanud Danil Steptðenko, kes tegi kolm möödalasku ja kaotas võitnud sakslasele Daniel Böhmile 2.19,5. Vaid 0,4 sekundiga jäi Steptðenkole alla kaks korda eksinud Karel Viigipuu.

Vancouveri olümpiakoondisse kuulunud Martten Kaldvee eksis samuti kolm korda ning see andis talle 40. koha (+2.34,3).

Neljas eestlane Martin Pajos eksis küll vaid korra, kuid madal sõidukiirus andis talle vaid 58. koha (+3.52,2).

Sakslaste jaoks oli võistlus edukas, sest koguni neli Saksamaa võistlejat mahtus esikümnesse. Böhmi järel läks hõbemedal venelasele Aleksei Volkovile (+19,1; 1) ja pronksmedal norralasele Ronny Hafsaasile (+27,3), kes võitis hooaja alguses Beitostölenis murdmaasuusatamise MK-etapi.

TAGAAJAMISVÕISTLUS, 7.03.

Otepääl toimuvatel laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluste viimasel päeval oli meeste sprindi tagaajamisvõitlusel parima eestlasena Danil Steptðenko 27.

Steptðenko tõusis võrreldes sprindiga üheksa kohta ja tegi tiirudes kokku kolm eksimust. Martten Kaldvee tõusis seitsme koha võrra 33-ndaks (5 möödalasku) ja Karel Viigipuu langes positsiooni võrra 38-ndaks (6). Neljas rajal olnud eestlane Martin Pajos sai 55. koha (2).

Euroopa meistriks tuli seni EM-ilt kolm kahvatumat medalit saanud venelane Aleksei Volkov, kes tegi vaid ühe möödalasu teises tiirus. Ülejäänud medalid kuulusid sakslastele: teine oli Erik Lesser (+50,6; 3) ja kolmas Christoph Knie (+1.00,7; 3).

Sakslaste suurim lootus Daniel Böhm esimeselt positsioonilt rajale ei läinudki, sest haigestus öö jooksul. Samuti ei tulnud rajale sprindi viies Rune Brattsveen Norrast.