06.03.2023
Jäähoki

Coolbet Hokiliigas lõppes põhiturniir

Nädalavahetusel lõppes Coolbet Hokiliigas põhiturniir ja selgusid poolfinaalpaarid. Narva PSK sai võõrsil kaks kaotust 1:4 (0:2; 0:0; 1:2) ja 0:10 (0:2; 0:1; 0:7) HC Kurbadsilt. Narva PSK auvärava eest hoolitses Jegor Nevzorov. Poolfinaalis lähevad nad uuesti omavahel kokku. Info https://ehis.eestihoki.ee/game/3582/compact/ ja https://ehis.eestihoki.ee/game/3585/compact/ ning https://www.eestihoki.ee/koondised/hk-kurbads-alistas-narva-psk-4-1-poolfinaalpaarid-said-selgeks

HC Everest alistas kodujääl HS Riga lisaajal 6:5 (3:0, 1:3, 1:2, 1:0). Avakolmandiku 3:0 võitnud idavirulased lasid vastased mängu tagasi, nad juhtisid veel viimase kolmandiku keskel 5:3. Viimase nelja minutiga jõudis HS Riga viigini. Mihail Sabirov tõi väljakuperemeestele võidu kui lisaaega oli mängitud veidi rohkem kui kaks minutit. Skoori tegid veel Maksim Tšaltsev (2), Erik Salmin (2) ja Mihhail Lupanov (1). Väravavaht Dmitri Rovda tõrjus 37 pealeviset. Info https://ehis.eestihoki.ee/game/3581/compact/. Enne seda kohtumist said aga HC Everesti naised kaela kuldmedalid. Info https://www.eestihoki.ee/koondised/hc-everesti-naiskond-sai-kaela-kuldmedalid. Pühapäevast kohtumist HC Everestil aga ei õnnestunud võita. HC Pantrile kaotati 0:6 (0:1; 0:1; 0:4). Info https://ehis.eestihoki.ee/game/3583/compact/.

Tõelise elamuse said aga pealtvaatajad kohtumiselt SK Viru Sputnik ja HS Riga vahel, mis lõppes 8:5 (3:2, 3:2, 2:1) lätlaste võiduga. Avakolmandikul läks HS Riga 3:0 juhtima, teise perioodi keskel juhtis juba Viru Sputnik 4:3. Siiski mindi viimasele vaheajale külaliste 6:3 eduseisus ja mängu lõppedes näitas tabloo riialaste 8:5 paremust. SK Viru Sputniku väravad viskasid Daniil Škaleta, Maksim Urlihh, Andrei Rae (2) ja Anton Nekrassov, Sergei Andrejev tõrjus Kohtla-Järve meeskonna väravas 55 vastaste pealeviset. Info https://ehis.eestihoki.ee/game/3584/compact/.

Põhiturniiri lõpetas Narva PSK 22 punktiga neljandana, HC Everest 18 punktiga kuuendana ja SK Viru Sputnik 4 punktiga seitsmendana. Info https://ehis.eestihoki.ee/season/115/