14.12.2009
Firmasisesed

Avaringi võitis KK Hito

Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliiga esimese ringi viimases voorus olid Kohtla-Järvel sajakonna pealtvaataja ees vastamisi seni kaotuseta esinenud eelmise hooaja finalistid KK Hito ja Remeks.Tiitlikaitsja KK Hito sai 72:54 võidu.

Mäng algas roosades värvides Remeksile, kes Anton Batanovi kolme kolmese ning Roman Ðembeli kolmese ja kahese toel juhtisid kolme minutiga 14:0 ning esimese veerani eelviimasel minutil oli seis Hito poolt vaadatuna mitte eriti parem 9:21. Järgnevad kümme minutit muutusid värvid kardinaalselt. Avaveerndi lõpus neli punkti visanud KK Hito lubas teisel veerandil Remeksil esimese korvi visata alles 1.02 enne poolajavilet, seis oli siis 29:23, selja taga oli hitolaste 20:0 spurt. Poolaeg lõppes 32:23.

Remeksi õudusunenägu sai jätku kolmandal veerandil ja viimase veearndi alguses. Kokkuvõttes võitis Hito 23minutilise perioodi 46:12. Hito võitis mängu 72:54, kusjuures kaotajad teenisid pooled punktid kaugvisetest.

Esimese ringi tabel (võidud-kaotused): 1. KK Hito 6-0, 2. Remeks 5-1, 3. Toila 4-3, 4.-5. Iisaku KK ja Askele 2-3, 6. KK Narva 1-5, 7. Mäetaguse 0-6.

Meistriliiga teine ring algab juba detsembrikuu kolmandal laupäeval, vastamisi on Iisaku KK – Toila (avaringis võitis Toila 75:57), Remeks – KK Narva (avaringis võitis Remeks 86:80) ja KK Hito – Askele (avaringis võitis KK Hito 118:77), mänguvaba on Mäetaguse.  Päev hiljem on esimese ringi viimase vooru edasilükatud kohtumises vastamisi Iisaku KK ja Askele. Pärast seda on meistriliigas ligi kuuajane paus.

Pärast kaht ringi pääseb põhiturniiri võitja otse finaali. Põhiturniiri teine ja kolmas selgitavad kuldpoolfinaalis teise finalisti, selle mängu kaotaja mängib pronksimängus pronkspoolfinaali (vastamisi põhiturniiri neljas ja viies) võitjaga. Nii poolfinaalid kui ka medalimängud peetakse kahe võiduni.