13.02.2010
Suusatamine

Alutaguse maratonil võidutses olümpiamees

12. Alutaguse maratoni 40 km klassikasõidu võitis olümpiamängudeks valmistuv Algo Kärp Viljandi suusaklubist, edukaima idavirulasena oli Janek Vallimäe neljas.

Kiirel ja Ülo Ahu poolt hästi ettevamistatud rajal saabusid kiiremad finiðikoridori kui stardist oli möödunud 1:43. Finiðispurdiga lõi Kärp Vahur Teppanit 0,6 ja Priit Naruskir 3,3 sekundiga. Janek Vallimäel kogunes kaotust võitjale 22,7 sekundit. Esikümnesse mahtus idavirulastest ka Timo Juursalu, kes sai seitsmenda koha.

Avo Sambla oli 12., kuid klassis M20 sai ta esikoha. Dmitri Reinmets sai 15. koha. Klassis M17 esialgsetel andmetel võitnud Madis Kolli oli algselt kokkuvõttes 23., kuid ta tõdes, et oli läbinud lühema võistlusmaa. Kuna samas klassis hetkel on veegi jamasid, siis tegelikult on klassis M17 võitja Ainar Elberg. N17 klassis sai võidukarika Kätlin Teedla. Kassis N20 oli teine Katrel Virkus ja kolmas Kristel Koort. Klassis M50 said idavirulased kaksikvõidu, esimene oli Nikolai Politajev ja teine Jevgeni Voloðin. Klassis N60 võidutses Nadeþda Poljakova.

Naistest idavirulased paremate hulka ei mahtunud. Naiste võitja oli üldjärjestuses 50. lõpetanud Piret Pormeister (Tallinna Sparta SE), teine ja kolmas koht läksid Lääne-Virumaale, need kohad hõivasid Kaili Sirge ja Laura Rohtla, kes mõlemad lõpetasid samuti esisajas. Ida-Virumaa suurim lootus, eelmisel kahel etapil kolmas olnud Jelena Vðivtseva läks küll starti, kuid kehva enesetunde pärast katkestas.

20 km võistlusmaal oli oli võistlusklassisks N15/M15 ja klassis N15 said idavirulased kaksikvõidu, esimene oli Sandra Schmidt ja teine Janely Sojone.

Kokku sai Alutaguse maratonil aja kirja 911 suusatajat ning raja läbis ka 9 tillusõitjat. Alutaguse maraton oli Eesti pikamaasusatajate sarja Estoloppet kolmas ja Alutaguse kolmikürituse esimene etapp.

Tugipildilingid võistlejatele finiðigaleriist oma pildi leidmiseks
Pildid vastavalt 40 km finiðeerimisele (tulemused esialgse protokolli järgi) ehk 20 km sõitjad lahutage ajast 15 minutit.

700. (783) Pirje Külaots 3:38.46,4

Pühapäeval on kõik soovija oodatud Pannjärvele Ida-Virumaa meistrivõistlustele vabatehnikasõidus.