11.12.2009

Algedust piisas Hitole lõpuvileni

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas alistas KK Hito neljapäeval Vokas Võru meeskonna 95:86, kusjuuures seitsme ja poole minutiga saadi seitsme tabava kaugviske toel 31:12 algedu. Reedel võõrustab Jõhvi/Toila Jõhvis Noortekoondist.

Vahegrupis 5 võidu ja 0 kaotusega olnud KK Hito ja Võru KK mäng algas väljakuperemeestele äärmiselt ilusti, nelja minutiga juhtiti 15:5 ja seitsmendal minutil, pärast seitsmendat tabavat kaugviset oldi ees 29:12 ning avaveerand võideti 35:18.

Teisel veerandil kärises vahe paarikümnele ja enamalegi punktile 47:26, 50:28, 23:30, kuid poolajaks jäi vahe 16 silma – 56:40. Punkti võrra oli vahe suurem kolmanda veerandaja järel – 81:64. Neljandal veerandi teisel käitusid hitolased nagu Hiina pioneerid – tegid endale ise elu raskeks, et siis tekkinud raskusi edukalt ületada. Mängida jäi pisut rohkem kui neli minutit kui 91:71 eduseis hakkas jõudsalt kahanema, vastased jõudsid seisuni 91:83 ning mängida jäi veel kaks minutit. Allesjäänud ajal suutsid mõlemad võistkonnad teenida vaid vabaviskeid, Hito tabas kõik neli ja vastane neljast kolm. Sellega oli Hito saanud tabelisse kuuenda võidu, sedakorda tulemusega 95:86.

Jõhvi/Toila peab play-off”i pääsu tagava esikolmikukoha saamiseks reedel kindlasti võitma, sest praegu on neil viiest mängust kaks võitu ja Noortekoondisel üks võit. Kuna KK Hito ja Võru on teistega väikese vahe sisse teinud, siis kolmanda koha saamiseks peab Jõhvi/Toila ülejäänud meeskondi vähemalt kodus kindlasti alistama. Mäng Jõhvi spordihallis algab kell 20.