Laupäeval esmakordselt toimunud uudsel kultuuri- ja rahvaspordi kompleksüritusel
lõi kaasa üle 2000 liikumisharrastaja üle kogu Eesti ja seitsmest
välisriigist. Narva Energiajooksu peaala 21,1 km pikkuse poolmaratoni
võitjateks ja Eesti meistriteks krooniti Viljar Vallimäe ja Liina Luik Tartu
Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist. Kohtlajärvelane Aleksei Markov sai hõbeda.

Esimese Narva Energiajooksu võitjana ja poolmaratoni Eesti meistrina finiðeeris Viljar Vallimäe ajaga 1:06.06 püstitades suurepärase isikliku rekordi. Teisena jõudis üle lõpujoone Venemaa esindaja Juri Vinogradov (1:07.35). Narva Energiajooksul kolmanda koha ja Eesti meistrivõistluste arvestuses hõbemedali võitis Aleksei Markov (1:08.44), edestades pronksmedalimeest Kaupo Sasminit kuue sekundiga.

Naiste arvestuses läks kolmikvõit Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi jooksjatele. Narva Energiajooksu võitja ja Eesti meister on Liina Luik (1:20.27) edestades üht oma kolmikõdedest Leila Luike vaid sekundiga. Kolmanda koha võitis Egle Mätas (1:20.53)

Narva Energiajooksu 7 km distantsi võitjateks tulid Rainis Tiits ja Julia Bulina.

Pisemad jooksusõbrad said osaleda lõbusatel lastejooksudel, kus koos lastega silkasid kostümeeritud Elektrijänes ja Peeter I.

Teine Narva Energiajooks toimub 11. augustil 2012. aastal.

Narva Energiajooks on loodud Eesti Energia, Narva Linnavalitsuse, Kultuuriministeeriumi ja MTÜ Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel.