27.09.2009
Kergejõustik

Aleksei Markov kaitses maratonis Eesti meistritiitlit

Pühapäeval, 27.septembril toimunud 27. Rahvajooksu raames korraldatud maratoni Eesti meistrivõistlustel kaitses meistritiitlit Aleksei Markov.

Kohtla-Järve Spordiklubi Mitð esindajal kulus 42,195 km läbimiseks aega 2:34:03. Mario Mustasaar Tartu Ülikooli Spordiklubist kaotas Markovile vaid 25 sekundiga ja vahetas eelmise aasta pronksi hõbeda vastu. Kolmandana lõpetanud Andrus Lein KJK-st Vike ajaks mõõdeti 2:35:34.

Neljas oli EMÜ SKd esindav Maidla noormees Ralf Lipp ajaga 2:36.49. 17. koha sai Sillamäe Kalevi esindaja Andrei Ionov ajaga 3:10.32. Klassis M70 oli teine kiviõlilane Eino Tolga ajaga 5:01.18.

Kokku lõpetas maratoni 133 jooksjat, mis on võrreldes eeslmise aasta 91 lõpetajaga 46 % rohkem .

15 km jooksus said Markovi klubikaaslased Dmitri Aristov (52.09) neljanda ja Sergei Malahhov (53.21).