21.06.2014
Triatlon

Aleksandr Latin EMil 18.

Euroopa meistrivõistlustel triatloni olümpiadistantsil sai Aleksandr Latin 18. koha – see on tema senise karjääri parim tulemus tiitlivõistlustelt.

Pooleteise kilomeetri pikkune ujumisdistants favoriite ei raputanud – veest astusid kõige enne välja vennad Poljanskid Venemaalt, kuid kohe nende seljataga tuli 25-meheline grupp, kus ka Aleksandr Latin, 10 sekundit taga liidrist.

40-kilomeetrise rattasõiduga sai kokku 54-meheline grupp. Sügisesest jalaoperatsioonist taastunud 27-aastane Aleksandr Latin püsis kõigi parematega endiselt koos.

Nagu arvata võis, sai otsustavaks ikka 10-kilomeetrine jooksudistants. Olümpiavõitja Alistair Brownlee Suurbritanniast pani oma jooksuvõimu taas maksma, võites kolmandat korda Euroopa meistritiitli. Kusjuures, Kitzbüheli triatlonil on ta nüüd viiekordne võitja!

Dmitri Poljanski lõpetas teisena – 27 sekundit hiljem –, jäädes peale duellis hispaanlase Vicente Hernandezega.

Latin lõpetas 18. kohaga, Brownleest hiljem 2 minutit ja 25 sekundit – just jooksurajal see vahe tekkiski. Seni oli Latini parim tulemus Euroopa meistrivõistlustelt kolme aasta tagune 27. koht.