26.10.2008
Judo

Ainsa kulla sai Afina

Laupäeval Tartus toimunud Eesti meistrivõistlustelt dþuudos tõi Ida-Virumaa klubidele ainsa kulla Timur Alikhanov Kohtla-Järve spordiklubist Afina.

Aserbaidþaanist pärit Alikhanov võistles kehakaalus kuni 81 kg, kus oli 15 osalejat. Alikhanov alistas kindlalt oma 4 vastast.

Kehakaalus kuni 60 kg oli 8 osalejat ning kaks medalit neljast tuli Ida-Virumaale. Poolfinaalis vastamisi olnud Nikita Lopouhhov (Narva Buffen-do) ja Robert Juhanson (Afina) said lõpuks vastavalt hõbeda ja pronksi.

Kehakaalus -73 kg oli 22 osaleja seas 7. Nikolai Novitski (Buffen-do). Sama koha sai kaalus -100 kg Mihhail Goidov (Buffen-do), kuid selles kaalus oli vaid üheksa sportlast.

Naistest oli kehakaalus kuni 52 kg nelja võistleja teine Marta Karpova (Buffen-do).Naiste kehakaalus -78 kg oli kahe võistleja seas teine tema klubikaaslane Maila Veske.

Kohtla-Järvelt pärit, kuid Tallinna Do klubi esindav Julia Beþko oli parim kehakaalus kuni 63 kg.