21.06.2006
Kergejõustik

Aastajooksu kolmanda etapi võitsid Markov ja Schmidt

Ida-Virumaa aastajooksu kolmanda, Kohtla-Järve staadionil peetud etapi võitsid kohalik sportlane Aleksei Markov ja Helen Schmidt Vokast, kes olid olnud edukaimad ka esimesel, Vokas peetud võistlusel. 2006 m distantsil saavutasid sportlased ajaks vastavalt 5.50,2 ja 7.32,2. Kolmel etapil on osalenud kokku 122 jooksjat.

Meeste esikolmik sarnanes täpselt esimese etapi omale, Markovile järgnesid Heinrich Sillang (6.07,0) ja Sergei Malahhov (6.10,8). Naistest sai teise koha Kairi Schmidt (7.34,3) ja kolmanda koha Dþulia Agatðjova (7.50,5).

Kokku osales kolmandal etapil üle viiekümne jooksja.  Etapi auhinnalauda aitasid täita Sportland, Ida-Viru maavalitsus, Kohtla-Järve linnavalitsus, Toomas Nõmmiste, ühendus Sport Kõigile ja Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrupp.

* PILDID
* PROTOKOLL (*.xls)
* PROTOKOLL (*.htm)

Kolme etapi järel on liider Sillang, kelle kolme etapi (ka kokkuvõttes läheb igal jooksjal arvesse kolme parema võistluse tulemus) summa on 18.19,9. 16,5 sekundiga kaotab Malahhov, kolmas on selles arvestuses Mikk Põdra (19.34,3), neljas Toivo Tasa (20.09,0), viies Sergei Petrov (21.43,2) ja kuues Sergei Grigorjev (22.05,8).

Naistest on kolm paremat Helen Schmidt (22.33,4), Kairi Schmidt (22.43,9) ja Kadre Maalma (25.45,1).

Kõigil kolmel etapil on osalenud 28 võistlejat, 27 jooksjal on kirjas kahe etapi tulemus, 67 jooksjat on osalenud ühel etapil ehk kokku on osalenud vähemalt ühel korral 122 jooksjat, 77 meest ja 45 naist.

* PAREMUSJÄRJESTUS PÄRAST 3. ETAPPI (*.xls)
* PAREMUSJÄRJESTUS PÄRAST 3. ETAPPI (*.htm)