Nädalaleht

30.11 – Ida-Virumaa spordinädal

Ülevaade vahemikku 22.-28. november jäänud ja Ida-Virumaad puudutanud olulisematest spordisõnumitest.

MIS TOIMUS

* Norras Beitostölenis toimunud suusatamise maailmakarika etapil oli Kiviõli sportlane Tatjana Mannima laupäeval naiste 10 km vabatehnikasõidus 63 lõpetaja seas 60., pühapäeval sai Mannima Eesti naiskonna koosseisus teatesuusatamises 12. koha.

* Soomes Kuovolas peetud judoturniiril sai narvalane Aleksei Nesterovitsh oma vanuseklassis ja kehakaalus kolmanda koha.

* Lätis kolm päeva kestnud ja pühapäeval lõppenud Euroopa noorte korvpalliliigas U14 vanuseklassis sai KK Hito võistkond 3 võidu ja 2 kaotusega kolmanda koha.

* Jalgpalli välihooaeg Eestis lõpetati pühapäeval Tallinnas  peetud superkarika mänguga. Teist aastat järjest meistriks kroonitud Tallinna FC Levadial veel üht karikat võita ei õnnestunud, sest karikavõistluste finalistile Narva Transile jäädi alla 1:2. Vladislav Ivanov viis Transi ette 42. minutil ning kolm minutit hiljem lõi Aleksandr Tarassenkov 2:0 Transi kasuks. Levadia suutis auvärava lüüa 61. minutil ja sedagi narvalase Stanislav Kitto abiga – omavärav. Trans sai superkarika esimest korda.

* Eelmisel neljapäeval-reedel selgitati Tallinnas Eesti lühiradade ujumismeistreid, Ida-Virumaa klubide esindajatest sai Elina Partõka neli, Vladimir Sidorkin kolm ja Danil Haustov ühe esikoha. Sportlased esindavad vastavalt Kohtla-Järve NRK, Aktiivi ja VSK klubi.

* Eesti jäähokimeistrivõistlustel oli Narva PSK laupäeval võõrsil 12:2 üle Kohtla-Järve Viru Sputnikust.

* Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas alistas KK Hito neljapäeval Kohtla-Järvel Tallinna Verenda 75:65, 16 punktiga võitjatest parim Edvard Trumm, kuid pühapäeval pidi Jõhvi/Toila võõrsil tunnistama Tallinna BC Kalev II 82:75 paremust, Dmitri Nazarovilt idavirulastele 29 punkti.

* Laupäeval Põltsamaal toimunud Eesti noorte (sünd. 1992.-1995. a) meistrivõistlustel vabamaadluses sai Kohtla-Järve spordiklubi Kuldkaru (treener Aleksei Hapov) võistkondlikult 19 võistkonna seas kolmanda koha. Individuaalarvestuses said kohtlajärvelastest esikoha Artjom Dubakin (-47 kg; 14 osalejat) ja Aleksei Baskakov (-42 kg; 11).

* Eesti Põlevkivi SK võistkond saavutas laupäeval Tallinnas toimunud ESS Kalevi firmaspordi meistrivõistlustel võrkpallis 11 võistkonna seas kolmanda koha.

* Nädalavahetusel Viljandis Eesti orienteerumishooaja lõpetamisel kuulus Ida-Virumaa orienteerujatele kaks auhinda. Anne Jundasele kuulus auhind kui N60 klassi edetabeli võitjale ning RSK Jõhvikas sai auhinna hästi läbi viidud Jüriöö jooksu korraldamise eest.
* Narvas laupäeval peetud Vladimir Sidorovi memoriaalil õhkrelvadest laskmises jätsid kohaliku klubi sportlased 13st esikohast koju kuus, parima tulemusega saavutas esikoha Konstantin Loginov, kes õhupüssi 60 lasu harjutuses sai kirja meistriklassi tähistavad 585 silma.

* Sillamäel laupäeval peetud Eesti spordiveteranide meistrivõistlustel lauatennises sai Tallinna järel teise koha Ida-Virumaa ja kolmas oli Narva. Individuaalvõistlusel said idavirulastest esikoha Ljudmilla Gusseva, Dmitri Lett ja Dmitri Jastrebov.

* Nädalavahetusel Sillamäel toimunud Ida-Virumaa meistrivõistlustel poksis said meestest esikoha Juri Rubannikov, Juri Klotshenok (mõl. Narva PSK), Artjom Fjororov, Anton Nikolajev (mõl. Narva Energia SK) ja Vassili Petrov (Jõhvi Loit).

* LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel on lõppenud esimene ring. Kui meistriliiga vahekokkuvõtte teatasime eelmises lehes, siis kahes madalamas liigas on peetud vahepeal mitmeid mänge. Esiliiga: Jõhvi SK/Toila – Remeks II/SK Intro 63:92, Remeks II/SK Intro –BC Karjamaa 39:56, Kohtla-Nõmme/DHL – Askele 3 70:67, Vikingmodum – Askele 3 80:97, Sillamäe Kalev/Silmet – Jõhvi SK/Toila 54:48; paremusjärjestus esimese ringi järel: 1.-2. Askele 3 ja Vikingmodum 6, 3. Askele 4 5, 4. Kohtla-Nõmme/DHL 4, 5. Remeks II/SK Intro 3, 6.-7. BC Karjamaa ja Sillamäe Kalev/Silmet 2, 8. Jõhvi SK/Toila 0 võitu. Teine liiga: Mäetaguse II – BC Viru Basket 82:62, Mäetaguse II – KK Hito II 75:62, Viru ÜJP – Maidla/Kiviõli 62:64 (l.a.), Must Hobune – KK Hito II 67:95; paremusjärjestus: 1. Maidla/Kiviõli 6, 2. Kaitseliit 5, 3. Viru ÜJP 4, 4. Mäetaguse II 3, 5. KK Hito II 2, 6. BC Viru Basket 1, 7. Must Hobune 0 võitu.

* Ida-Virumaa korvpallikarikavõistlustel on selgunud poolfinaalpaarid, kus kohtuvad Mäetaguse (alistas veerandfinaalis Remeksi 65:61) – KK Narva (alistas Sillamäe Kalev/Silmeti 65:56) ning Toila (alistas Iisaku KK 75:63) – KK Hito (alistas Kohtla-Nõmme/DHLi 111:66).

* Pühapäeval Kohtla-Järve Vanalinna petangihallis 16 paari osavõtul toimunud paarismänguturniiri petangis võitsid Tanel Vähk/Tõnis Neiland, kes finaalis said 13:2 võidu.

* Ida-Virumaa harrastajate hokiliiga järjekordses kohtumises alistas Veteran pühapäeval 13:0 Jäälõhkujad.

MIS TULEKUL

* Sel reedel algusega kell 19.30 kohtuvad Voka spordihoones Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga mängus Jõhvi/Toila – TÜ/Rock II.

* Kabesõbrad on laupäeval oodatud kella 10ks Jõhvi seltsimajja, kus selguvad Ida-Virumaa meistrid vene kabes.

* Eesti hokiesivõistlustel peetakse nädalavahetusel Kohtla-Järve jäähallis kaks mängu, laupäeval kell 15 on kohalik Viru Sputnik vastamisi Tartu Välk-Kaleviga ja pühapäeval võib vaadata naiste hokit, kus vastamisi on Viru Sputnik – Tallinna Queens.

* Internetis on parimaks Ida-Virumaa spordi kohta info hankimise kohaks koduleht aadressiga www.sportiv.ee.