04.07.2015
Kergejõustik

2xFOTOD! VIDEOD! Esimese Rääbisejooksu võitsid Aristov ja Reiljan

Laupäeval Alajõel toimunud esimese Rääbisejooksu võitsid kohtlajärvelased Dmitri Aristov ja Revetta Reiljan.

Peipsi järve kalda rannaliival joostud 3 meremiili ehk ca 5,5 kilomeetri kiireima mehena sai Dmitri Aristov (SK Stamina) ajaks 19.24, 17 sekundit kaotas vokalane Aleksei Markov (TÜ ASK) ja 1.21 jäi võitjast maha Sillamäe jooksja Deniss Koðelev (SK Jooksupartner).

Naistest läks kaksikvõit Kohtla-Järvele, esimene oli Revetta Reiljan (25.45) ja teien Anna Mihhailova (KJK Atleetika, 26.20). Kolmanda koha viis Illukale Margit Ahu (SK Murakas, 28.32).

Päeva teises stardis, 1 miili (ca 1,8 km) jooksus olid kiireimad Tarass Snitsarenko Maardust (7.45) ja naistest kuldse duubli teinud Reiljan (8.47).

Kokku osales jooksul ligi 150 inimest.

Rääbisejooks oli neljaetapilise Peipsi põhjakalda jooksusarja teiseks etapiks. Ka juunikuu alguses toimunud avaetapil, ümber Kuremäe kloostri jooksu pikima distantsi kiireimad olid Aristov ja Reiljan, kes seega juhivad sarja ka kokkuvõttes. Sarja kolmas etapp peetakse 22. augustil, siis on kavas II Mäetaguse rahvajooks. Sari lõpeb 20. septembril III Iisaku rahvajooksuga.