Nädalaleht

24.08 – Ida-Virumaa spordinädal

Ülevaade vahemikku 15.-21. august jäänud ja Ida-Virumaad puudutanud olulistematest spordisõnumitest.

MIS TOIMUS

Eesti jalgpallimeistrivõistluste meistriliigas kaotas Narva Trans laupäeval koduväljakul 0:3 (poolaeg 0:2) tiitlikaitsja Tallinna FC Levadiale. 24 vooru järel on 20 mängu võitnud ja 63 punkti kogunud Levadia tabelis esikohal, 15 võitu omav Trans on 47 punktiga neljandal kohal, medalikohast lahutab neid kuus punkti.

Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste naiste meistriliiga põhiturniiri viimases voorus kaotas Kohtla-Järve JK Alko pühapäeval võõrsil Tallinna Kalevile 0:5. 2 võidu ja 10 kaotusega sai Alko põhiturniiril eelviimase, kuuenda koha ning seega jätkatakse teisel etapil mänge kohtadele 5.-7.

Meeste meistrivõistluste esiliiga turniiril mängisid turniiritabeli kolmas Sillamäe Kalev ja tabeli eelviimane, ehk üheksas Tartu Välk 494 pühapäeval Sillamäel väravateta viiki.

Nädalavahetusel Pärnus peetud Eesti meistrivõistlustel sõudmises said kõik stardis olnud narvalased kuldmedali. Jevgenia Rõndina sai koos kolme pärnakaga sõudes esikoha neljapaadil ja koos ühe pärnakaga oldi paremad kahepaadil. Leonid Gulov võidutses meeste ühepaadis. Igor Kuzmin ja Vladimir Latin said kuldmedali koos Pärnu ja Narva sõudjaga meeste neljapaadil.

Laupäeval Ülemistel toimunud etapiga (üks etapp üheksast toimus ka Jõhvis) jõudsid lõpule Eesti meistrivõistlused tänavakorvpallis, kus klassi P-1993 tõi kokkuvõttes esikoha Ida-Virumaale võistkond BC Viru Basket I ((Jalmar-Joosep Saar, Aleksis Anijärv, Artur Saariste, Karl Sööt).

16.-18. augustini Rakveres toimunud rahvusvahelisel noorte korvpalliturniiril võisteldi neljas vanuseklassis, idavirulased pääsesid esikolmikusse kahes klassis. Klassis P-1993 oli seitsme võistkonna seas kolmas Kohtla-Järve KK Hito ja klassis P-1997 oli KK Hito võistkond kümne võistkonna konkurentsis teine.

Tegus nädalavahetus oli vokalasel Taavi Selderil, kes laupäeval sai Kosel toimunud Hansapanga mägirattasarja kuuendal etapil meeste eliitklassis esikoha (naistest oli seal teine Maris Nurm). Pühapäeval lõpetas Selder vahetult Jaan Kirsipuu ees kuuendana Tallinna XXIV jalgrattamaratoni, kus aja sai kirja 235 sportlast.

Petankerid võistlesid Ida-Virumaal pühapäeval ja esmaspäeval. Pühapäeval Toilas toimunud Promenaadipetangi paarismänguturniiri võitsid jõhvilased Ivar Viljaste ja Tanel Vähk. Esmaspäeval olid nad finaalis Kohtla-Järve meistrivõistlustel üksikmängus, siis saatis edu Vähki. Võistlejaid oli stardis vastavalt 24 ja 35.

Promenaadi raames võisteldi lisaks petangile ka võrkpallis, kus nelja naiskonna seas sai esikoha võistkond GNT Särtsakad, 11st meeskonnast osutus edukaimaks Capricorn. Samuti toimus Toilas purjeregatt, kus mõlemas kavas olnud paadiklassis läks võit Tartusse. Toilakatest suutis klassis Q Raido Taela lõpetada kahes sõidus kolmandana, kuid kokkuvõttes sai ta 18 osaleja seas kaheksanda koha, Eva Sandra Uustal oli üldjärjestuses 11., kuid tüdrukutest parim. Klassis Luts suutis ainsa kohaliku purjetajana võistelnud Madis Paalo kahes sõidus kuue osaleja seas vältida viimast kohta, kuid kokkuvõttes see tal ei õnnestunud.

MIS TULEKUL

Reedel, 24. augustil on kõik jooksusõbrad oodatud Uljastele, kus kell 19 antakse start XXVI Püssi seeriajooksu kolmandale etapile.

Eesti jalgrattaeliit koguneb nädalavahetusel Ida-Virumaale. Olulisema võistlusena on laupäeval Mäetagusel kavas Eesti meistrivõistlused eraldistardist sõidus, pühapäeval võisteldakse Iisakus grupisõiduvõistlusel. Stardid laupäeval alates kella 12st ja pühapäeval alates kella 10st.

Järgmisel kolmapäeval on Kohtla-Nõmmel, kaevanduspark-muuseumi territooriumil asuval aherainemäel algusega kell 18 kavas Ida-Virumaa mäkkejooksuvõistluste kolmas etapp, kus võiduvõimalused on 17 eri võistlusklassi jooksjatel.