23.11 – Ida-Virumaa spordinädal

Kuna tehnilistel põhjustel 16.11.2007 Nädalalehte ei ilmunud, siis 23.11.2007 Nädalalehes andsime pikema ülevaate Ida-Virumaa spordielus toimunust.

IDA-VIRUMAA SPORT

MIS TOIMUS 7.-18. NOVEMBRINI

* Nagu eelmises lehes lubatud, anname teada, kuidas lõppesid Eesti koondisel koos narvalaste Anna Kajalina ja Aleksandra Ossipovskajaga Poolas toimunud kuni 17aastaste neidude Ida-Euroopa meistrivõistlused võrkpallis. Avapäeval Venemaa 3:2 ja Leedu 3:0 alistanud Eesti sai teisel päeval 3:0 võidu Ukraina üle, kuid kaotati 1:3 Poolale. 7. novembril peetud viimases voorus alistati 3:0 Läti ning nii said Eesti neiud Poola järel ja Venemaa ees teise koha.

* 10.-11. novembril Moskvas toimunud lühiradade ujumise MK etapil pääses kohtlajärvelane Elina Partõka 200 m vabaltujumises finaali, kus sai viimase, kaheksanda koha. Ujumisüldsust üllatas Partõka kaaslinlane Vladimir Sidorkin, kes 50 meetri vabaltujumises sai Eesti läbi aegade kolmanda tulemusega 22,76 üheksanda koha, kusjuures finaalipääsust jäi puudu vaid 0,05 sekundit.

* Novembrikuu kolmandal nädalavahetusel Soomes Olosel toimunud esimese lume võistlusel oli Kiviõli neiu Tatjana Mannima laupäevases 9 km klassikasõidus neljast stardis olnud eestlasest halvimana 40. kohal, kuid pühapäeval oli ta 10 km vabastiilis sõidus 25. kohal, edestades kõiki eestlasi.

* 17. novembril Kohtla-Järvel peetud Kristina Nurga esimestel auhinnavõistlustel lestaujumises said peaalal, 200 m lestaujumises naistest kaksikvõidu kohalikud sportlased Anna Unt ja Natalja Almazova, meestest viis peaauhinna Maardusse Andrei Stalev. Kokku osales võistlusel üle 150 ujuja.

* Eesti jalgpallimeistrivõistluste meistriliiga viimases voorus purustas Narva Trans 13. novembril kodustaadionil 4:0 (2:0) Tallinna FC TVMK. Meistriliiga järjestus: 1. Tallinna FC Levadia 91, 2. Tallinna FC Flora 83, 3. Tallinna FC TVMK 79, 4. Narva Trans 78, 5. Tartu Maag Tammeka 62, 6. Tallinna Kalev 43, 7. Viljandi Tulevik 37, 8. Pärnu Vaprus 25, 9. FC Kuressaare 18, 10. Lasnamäe FC Ajax 5 punkti. Ajax kukkus esiliigasse, FC Kuressaare peab oma meistriliigakohta kaitsma üleminekumängudel, kus nende vastaseks on Nõmme Kalju. Meistriliiga edukaim väravakütt oli Narva Transi ründaja Dmitri Lipartov, kelle arvele kogunes 30 tabamust.

* Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga viimases voorus viigistas Sillamäe Kalev 11. novembril võõrsil 2:2 (2:0) Tallinna FC TVMK II meeskonnaga. Esiliiga lõplik paremusjärjestus: 1. Tallinna FC Levadia II 86, 2. Tallinna FC Flora II 78, 3. Sillamäe Kalev 69, 4. Tallinna FC TVMK II 53, 5. Tartu Maag Tammeka II 53, 6. Nõmme Kalju 48, 7. Valga FC Warrior 44, 8. Viljandi Tulevik II 34, 9. Tartu Välk 494 29, 10. FC Elva 11 punkti. Sillamäe Kalev kui parim mitte-duubelmeeskond pääses meistriliigasse. Kaks viimast kukkusid teise liigasse, Tulevik II mängib üleminekumänge teises liigas kolmanda asetuse saanud VJK Rakvere meeskonnaga. Teise liiga tsoonide võitjatena pääsesid esiliigasse Kiviõli Tamme Auto ja Paide FC Flora LM.

* Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas sai Jõhvi/Toila vaadeldava ajavahemiku sees kaks võitu juurde, 8. novembril alistati  Tallinnas Hansapank 76:66 (20 punkti nii Dmitri Nazarovilt kui ka Taivo Toomelilt) ja 15. novembril alistati taas võõrsil Kuremaa SK/Salva Tartu 80:71 (Jano Kuntsilt edukaimana 30 punkti). Esimese ringi eelviimases voorus mänguvaba olnud KK Hito alistas 15. novembril kodus Noortekoondis/Triobeti 104:59 (Edvard Trummilt 31 punkti). KK Hito lõpetas esimese ringi kuue võidu ja kahe kaotusega, millega ollakse A-alagrupis kolmandal kohal. Jõhvi/Toilal on üks kohtumine esimesest ringist edasi lükatud, seni on nad seitsmest mängust võitnud neli.

* Eesti jäähokimeistrivõistlustel alistas Narva PSK möödunud pühapäeval noortekoondise 5:3, päev varem kaotas Kohtla-Järve Viru Sputnik võõrsil Tartu Välk-Kalevile 1:0 eduseisust 1:19.

* Eesti saalijalgpalli esiliiga põhja-ida tsooni turniiri teises voorus alistas Aseri SK 11. novembril kodus Kehra JK Piraaja 14:6 ja nädal hiljem oldi võõrsil paremad Tallinna JK Jalgpallihaigla meeskonnast 18:2 (avavoorus oli Aseri kaotanud võõrsil Tallinna FC TVMK meeskonnale 10:13). Esimeses voorus 35:2 Loo JK alistanud Sillamäe JK andis teises voorus Tallinna Dünamole loobumisvõidu ja kolmandas voorus olid sillamäelased mänguvabad.

* 10.-11. novembril Raplas toimunud kuni 14aastaste noorte Eesti meistrivõistlustel tunnistati Nikolai Tðaðkin võistluste parimaks poksijaks ja tema koduklubi Kohtla-Järve Järve Boxing sai parima võistkonna tiitli.

* 17.-18. novembril Põlvas peetud Eesti B-vanuseklassi (kuni 16aastased) meistrivõistlustel õhk- ja tulirelvadest laskmises olid Narva sportlastest edukamad Valeria Ðkabara (kaks kulda), Julia Soboleva (kuld, kaks hõbedat), Kristina Zahharova (kuld, hõbe), Jelizaveta Derbenjova (kuld, pronks) ja Sergei Sergejev (kuld, pronks).

* Kohtla-Järve maadlejad näitasid aktiivust 10. novembril: Soomes peetud 15. Arvo Haavisto memoriaalil kreeka-rooma maadluses sai Anar Zeinalov kehakaalus kuni 55 kg esikoha; Viljandis toimunud 38. Eesti maadlusveteranide turniiril vabamaadluses oli kehakaalus kuni 66 kg Vadim Badin kolmas; Aleksander Abergi mälestusvõistlustel noorte kreeka-rooma maadluses Kallaveres olid võidukad Aleksei Stempen (-73 kg) ja Mark Svetlanov (-88 kg).

* Ida-Virumaa harrastajate hokiliiga teises mängus alistas Kohtla-Järve Veteran 11. novembril Rakvere Tarvase 16:0, nädal hiljem alistas Sillamäe Ice Cats Kohtla-Järve Põhjaranniku 6:2.

* 10. novembril Vokas toimunud isadepäeva korvpalliturniiri veteranide meeskondadele võitis Simuna.

* LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste meistriliigas peeti esimese ringi viimase vooru kohtumisi, kus KK Narva alistas KK Hito 89:88, Remeks võitis Iisaku KK 100:94 ja Toila oli parem Mäetagusest 91:69. Esimese ringi järel juhib KK Hito 4 võidu ja 1 kaotusega, Remeksil, Narval ja Toilal on 3 võitu, Iisaku on saanud 2 võitu, Mäetaguse jätkab võiduta. Esiliiga: Kohtla-Nõmme/DHL  – Sillamäe Kalev/Silmet 89:68, BC Karjamaa – Askele 4 64:77, Remeks II/SK Intro – Kohtla-Nõmme/DHL 72:62, Vikingmodum – Askele 4 79:73. Teine liiga: KK Hito II – Maidla/Kiviõli 67:85, Must Hobune – Mäetaguse II 72:83, BC Viru Basket – Kaitseliit 50:57.

* 18. novembril Kohtla-Järvel toimunud Ida-Virumaa meistrivõistlustel sportaeroobikas said kõik esikohad sel nädalal 10. juubelit tähistava SK Fööniks esindajad, meistriklassis võidutsesid soolos Ksenia Tretjakova ning triodest Anna Zenina/Natalja Badanova/Darja Smoljak.

* Narvas peetaval Ida-Virumaa XXIV lauatennise seeriavõistlusel Heino Raami mälestuskarikale võitis teise etapi 11. novembril kohalik sportlane Nikolai Balev.

* Reedel, 9. novembril anti üle Eesti Olümpiakomitee ja Samsung Eesti koostöös  välja antavad noosportlase auhinnad, mille sedakorda pälvis Narva-Pärnu sõudepaar Kaisa Pajusalu/Jevgenia Rõndina.

* Esimest korda Ida-Virumaal peetud Eesti sporditöötajate seminaril oli osavõtjaid rekordarv, sest kohale tuli ligi 60 osalejat, mida on poole rohkem, kui on olnud eelmistel analoogilistel üritustel. 8.-9. novembril Sillamäel toimunud seminaril said osalejad kuulata viit ettekannet.

MIS TULEKUL

* Neljapäeval, 22. novembril kell 20 võõrustab KK Hito Kohtla-Järve spordihoones Tallinna Verenda meeskonda, kes oli üks kahest, kellele Hito esimeses ringis kaotas.

* Nädalavahetusel selguvad Sillamäe spordikeskuses Ida-Virumaa meistrivõistlused poksis, laupäeval on võistluste algus kell 14 ja pühapäeval kell 12.

* Kaunite spordialade austajad võivad minna nädalavahetusel Narva jäähalli, kus laupäeval kella 10st ja pühapäeval kella 8st peetakse iluuisutamisvõistlust “Narva Cup”.