Nädalaleht

21.12 – Ida-Virumaa spordinädal

Ülevaade vahemikku 12.-18. november jäänud ja Ida-Virumaad puudutanud olulisematest spordisõnumitest.

MIS TOIMUS

Ungaris Debrecenis eelmisel nädalal peetud Euroopa lühiraja ujumise meistrivõistlustel esindas Eestit kohtlajärvelane Vladimir Sidorkin, kes 50 m vabaujumises (22,70) jagas 30.-31. kohta, 100 m vabaujumises (49,71) oli ta 39. ning 200 m vabaujumises (1.51,98) sai 41. koha. Osalejaid oli neil distantsidel vastavalt 46, 59 ja 44.

Eesti naiskond (viimast vahetust sõitis narvalane Jana Mintðenkova) lõpetas laskesuusatamise MK-etapil Venemaal Pokljukas 4×6 kilomeetri teatesõidu 14. kohal, tahapoole jäid Rumeenia ja Läti, võitis Saksamaa.

Nädalavahetusel Soomes Vuokattis toimunud Skandinaavia karika etapil suusatamises osalesid ka idavirulased. Dmitri Reinmets võitis U20 klassis 50 osaleja seas klassikasprindi, kümnes oli sel distantsil Timo Juursalu. Samas vanuseklassis oli 15 km vabastiilisõidus Dmitri Reinmets 17. (83 osalejat) ja 15 km klassikas sai Juursalu 19. koha (66). Tatjana Mannima sai naistest 10 km klassikasõidus 15. (57) ja sama pikal vabasõidumaal samuti 15. koha (68). Meestest oli Janek Vallimäe sprindis 35. (86) ning 15 km sõitis uisustiilis välja 74. (162) ja klassikastiilis 78. koha (133).

Eelmisel nädalal võitis Eesti koondis Tallinnas peetud alla 20aastaste jäähokimängijate maailmameistrivõistluste teise divisjoni oma alagrupi ehk üldjärjestuses tähendas see 23.-24. koha jagamist. (TOPdivisjonis on 10, esimeses divisjonis kahes alagrupis kokku 12 meeskonda, sama palju on meeskondi ka teises divisjonis. Madalaimas, kolmandas divisjonis mängib sel hooajal seitse meeskonda.) Nelja idavirulasega tugevdatud Eesti alistas otsustavas kohtumises bullitite seerias Hollandi, mõlemad karistusvisked realiseerisid narvalased, esimese Anton Jastrebov ja teise Anton Perov, lisaks neile mängisid narvalastest koondises Artjom Ossipenkov ja Pavel Narvet.

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliiga esimese etapi teises ringis mängisid Ida-Virumaa meeskonnad vastupidise edukusega kui esimeses ringis samade vastastega. Neljapäeval kaotas KK Hito Kohtla-Järvel, hoolimata Edvard Trummi 46st punktist, Rapla BC Kraft Mööbli meeskonnale 90:96, reedel alistas Jõhvi/Toila Tallinnas Kotree SK 69:64, Dmitri Nazarovilt võitjatele 21 punkti. A-alagrupis on KK Hito 8 võidu ja 4 kaotusega kolmandal kohal, B-alagrupis on Jõhvi/Toila 6 võidu ja 5 kaotusega neljas. Mõlemas alagrupis on üheksa meeskonda.

14.-15. detsembril Õismäe ujulas peetud Eesti noorte lühiraja ujumise meistrivõistlustel oli edukaim 6 individuaalset kulda kogunud Kohtla-Järve SK Dilan esindaja Julia Smirnova.

LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel peeti nädalavahetusel selle aasta viimaseid mänge. Meistriliigas kaotas tiitlikaitsja KK Narva sel hooajal teist korda Iisaku korvpalliklubi meeskonnale, kodusaalis mängiti pühapäeval viimasel veerandajal maha 23punktiline eduseis. Viimase veerandi alguses oli seis Narva kasuks 79:56, kuid siis said 2.-9. minutini punkte vaid külalised, kes läksid ette 82:79, narvalased tabasid kahest vabaviskest ühe, vähendades vahe kahele punktile, kuid Iisaku järgmistel vabavisetel ei eksinud ning Iisaku 82:80 võit oli tõsiasi. Ülejäänud kahes mängus sai võidu Kohtla-Järve võistkond. Remeks oli laupäeval kodus hädas Mäetagusega, kel seni võiduarve avamata. Mäetaguse võitis poolaja 42:33 ja oli veel viimase veerandaja kuuendal minutil 63:59 ees, kuid väljakuperemeeste 9:0 spurt pani aluse kohtlajärvelaste 70:64 võidule. KK Hito sai pühapäeval Vokas probleemideta jagu Toilast 75:65, Paremusjärjestus (peetud 7 vooru/10 vooru kokku): KK Hito 6, Remeks 5, KK Narva 4, Toila ja Iisaku KK 3, Mäetaguse 0 võitu.

LIVING.ee korvpallimeistrivõistluste esiliiga 9. voor: Remeks II/Intro – Askele 4 69:71, Jõhvi SK/Toila – Askele 3 60:75, Sillamäe Kalev/Silmet – Vikingmodum 55:70, BC Karjamaa – Kohtla-Nõmme/DHL 48:87 (viimased seitse minutit 2:29). Paremusjärjestus (9/14): Askele KOLM 8, Vikingmodum 7, Kohtla-Nõmme/DHL ja Askele NELI 6, Remeks II/SK Intro 4, Kalev/Silmet 3, BC Karjamaa 2, Jõhvi SK/Toila 0 võitu. Teine liiga: Kaitseliit – Maidla/Kiviõli 51:76, BC Viru Basket – Must Hobune 62:66. Võidud-kaotused (6-8/12): Maidla/Kiviõli 8-0, Kaitseliit 6-2, Viru ÜJP 4-3, Mäetaguse II 3-3, KK Hito II 3-4, BC Viru Basket 2-6, Must Hobune 0-8.

Pühapäeval Kohtla-Järve Vanalinna petangihallis peetud SHK jõuluturniiri võitis üheksa võistkonna seas võistkond koosseisus Tanel Vähk/Tõnis Neiland/Hristo Neiland, kolmanda koha sai samuti Ida-Virumaa võistkond (Juhan Neiland/Paavel Vähk/Karla Purgats), kusjuures nii kulla- kui ka pronksimängus alistasid halliperemehed kaotusseisust välja tulles pealinna võistkonna 13:12.

Ida-Virumaa harrastajate hokiliigas sai pühapäeval tabelisse kolmanda võidu Veterani võistkond, kes alistas Põhjaranniku 8:1.

MIS TULEKUL

Reedel, 21. detsembril võib Vokas algusega kell 19.30 vaadata Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliiga mängu, kus Jõhvi/Toila võõrustab Rae Koss/Hansaviimistluse meeskonda.

Päev hiljem on maadlussõbrad oodatud Kohtla-Järvele, kus kell 11.30 algab Eino Niineste memoriaal vabamaadluses. Sellelt turniirilt võib siirduda kilomeetri kaugusel asuvasse Kohtla-Järve jäähalli, kus kell 16.30 mängivad harrastajate hokiliiga kohtumises Rakvere Tarvad ja kohalik Põhjarannik.

Tuleval nädalal peetakse Ida-Virumaal rahvusvaheline noorte korvpalliturniir “IX Järve karikas”, mille tulemused leiab huviline Internetist aadressidelt www.hito.ee ja www.sportiv.ee, viimane aadress oma uudiste ja pildivalikuga on tarvilik kõikidele maakonna spordihuvilistele.