19.10- Ida-Virumaa spordinädal

Ülevaade vahemikku 8.-16. oktoober jäänud ja Ida-Virumaad puudutanud olulisematest spordisõnumitest.

IDA-VIRUMAA SPORDINÄDAL

MIS TOIMUS

Rahvusvaheliselt sportlik oli eelmine nädal Narvas, kus toimus üks riikide (tennis) ja kombineeritud arvestusega (male) ja kaks klubide (korvpall, jäähoki) jõuproovi.

* Enam kui miljonkroonise eelarvega Paul Kerese mälestusfestivali raames kuuel päeval toimunud III noorte maleturniiril Läänemeremaade maletähed saavutas seitsme võistkonna seas esikoha Peterburi koondis, järgnesid Leedu, Läti ja Eesti I. Eesti II sai eelviimase, kuuenda koha. Eesti koondiste 20st mängijast pooled olid pärit Ida-Virumaalt.

* Narvas reedest pühapäevani toimunud kuni 12aastaste tennisistide turniiril Evail Oil Challenge Cup sai esikoha Leedu, Eesti oli teine, Läti kolmas ja Venemaa neljas. Kuueliikmelisse Eesti koondisesse kuulus idavirulastest sillamäelane Rita Kozlova, kes võitis ühe ja kaotas kaks kohtumist.

* Kolm päeva kestnud turniiril VIII Narva Basket sai A-klassis esikoha Pihkva Bars ja B-klassis võidutses Narva Energia spordikool.

* Läti meistrivõistlustel esinev Tartu HC Big Diamons peab kodumänge Eesti erinevates paikades, nädalavahetusel mängiti Narvas Daugavpilsi Latgale meeskonnaga, keda laupäeval võideti pärast 1:1 lõppenud normaal ja lisaaega tänu karistusvisetele. Pühapäeval saadi lätlastest jagu 2:0.

* Esmaspäeval, 8. oktoobril avalikustati Balti duatloni karikasarja edetabel, kus Voka spordiperekond Schmidt sai kolmes klassis esimese (TA – Kairi, TC – Sandra, MV-II – Kaarel) ja ühes (NJ – Helen) teise koha. Etapid peeti Eestis, Lätis, Leedus ja Valgevenes.

* Nädalavahetusel Klapedas 11 riigi kuni 17aastaste vabamaadlejate osalusel peetud peetud jõuproovil sai Kohtla-Järve SK Kuldkaru maadleja Jevgeni Soltruk kehakaalus kuni 69 kg kolmanda koha.

* Eelmisel kolmapäeval pidas oma viimase mängu sel hooajal Eesti naiste jalgpallimeistrivõistluste meistriliigas debüüdi teinud Kohtla-Järve JK Alko, kes sai 2 võidu, 1 viigi ja 13 kaotuse ning väravate vahega 4:91 seitsme naiskonna seas eelviimase koha, mis tähendas, et nad omavad mestriliigas esinemise õigust ka 2008. aastal.

* Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas alistas KK Hito eelmisel neljapäeval Kohilas BC Kraft Mööbel II 99:60 (48:33), võitjate parim Edvard Trumm 35 punktiga. Päev hiljem Vokas peetud kohtumine Jõhvi/Toila – Tallinna Kotree SK jäi pooleli, kuna tormi tõttu kustus saalis valgus.

* Pühapäeval toimunud 52. Viljandi linnajooksu võitis 217 lõpetaja seas sillamäelane Vjatsheslav Koshelev.

* Living.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel peeti laupäeval Kohtla-Järvel kaks mängu, kus meistriliigas alistas KK Hito 79:65 Toila ja esiliigas oli Kohtla-Nõmme/DHL 73:57 parem BC Karjamaast. Üks mäng peeti ka korvpallikarikavõistluste 1/8finaalis, kus Sillamäe Kalev sai järgmisse ringi tänu kodus saadud 96:82 võidule Kaitseliidu üle.

* Neljapäeval toimunud Ida-Virumaa spordiveteranide ühendus valis kuueliikmelise juhatuse, kelle seast valiti esimeheks kohtlajärvelane Boriss Klubov.

* Laupäeval toimunud Jõhvi lahtistel meistrivõistlustel sai meestest esikoha Taavi Selder (Toila vald) ja naistest Maris Nurm (Jõhvi vald).

* Ongassaares laupäeval peetud orienteerujate XVII Jõhvika maratonil olid põhirajal kiireimad Raul Oleks (OK Põlva Kobras) ja Kadre Maalma (RSK Jõhvikas).

* Kohtla-Järve Kalevi karikaturniiri meeste võrkpallis võitis pühapäeval nelja meeskonna konkurentsis Kohtla-Järve.

MIS TULEKUL

* Eelolev nädalavahetus möödub maakonnas korvpalli tähe all, sest LVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel peetakse nii laupäeval kui ka pühapäeval viis mängu. Meistriliiga raames on laupäeval kell 14.30 Iisakus vastamisi Iisaku KK – Toila ja kell 17 kohtuvad Mäetagusel Mäetaguse – KK Hito, pühapäeval kell 17 mängivad Narvas kohalik korvpalliklubi ja Kohtla-Järve Remeks.

* Eesti jäähokimeistrivõistlustel kohtub Narva PSK laupäeval kell 15 Narva jäähallis Tallinna HK Stars meeskonnaga.

* Tuleva nädala neljapäeval  on Kohtla-Järve spordihoones kell 20 vastamisi Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas KK Hito ja Tallinna Elion.

* Ida-Virumaa spordikalendri, uudised ja fotod leiab huviline Internetist aadressilt www.sportiv.ee.