Nädalaleht

17.08 – Ida-Virumaa spordinädal

Ülevaade vahemikku 8.-14. august jäänud ja Ida-Virumaad puudutanud olulisematest spordisõnumitest.

MIS TOIMUS

Eelmisel kolmapäeval Kohtla-Järve külje all Sinivoorel toimunud Ida-Virumaa mäkkejooksude sarja esimene osavõistlus tõi kokku üle saja jooksuhuvilise, kiireimat aega näitasid Revetta Reiljan (16aastane) ja Sergei Malahhov (21).

Reedel-laupäeval Ventspilsis Eestile üldvõidu toonud noorte (kuni 18aastaste) kergejõustiklaste Balti matðil tõi ainsa alavõidu Ida-Virumaale sillamäelane Dmitri Hartðevnikov, kes võitis 800 meetrit tulemusega 1.57,17, mis meeste Eesti hooaja edetabelis annab 12. koha.

Laupäeval lõppesid Pekingis kuni 18aastaste sõudmise maailmameistrivõistlused, kus tiitlikaitsjana veele läinud Eesti paarisaeruline kahepaat saavutas sel korral 27 paadi seas teise koha, võistkonda kuulusid Jevgenia Rõndina Narvast ja Kaisa Pajusalu Pärnust. Noormeeste samas paadiklassis hõivas Pärnu-Narva duo Roland Väli/Jevgeni Lissovski suurvõistluste debütandina 23 paadi seas kümnenda koha.

Eesti jalgpallimeistrivõistlustel peeti meeste meistriliigas laupäeval 23. vooru kohtumised. Ainsa Virumaa võistkonnana kõrgeimas liigas kaasa lööv eelmise hooaja hõbe Narva Trans kaotas võõrsil neist tabelis tagapool asuvale Tartu Maag Tammekale 1:2 (0:1), kusjuures Narva auvärava lõi Dmitri Lipartov (34) alles kohtuniku antud lisaminutitel. 14. vooru järel tosina võidu ja kahe viigiga ainuliider olnud Trans on viimase üheksa vooruga saanud kuus kaotust ja kolm võitu ning kümne meeskonna seas on langetud neljandale kohale.

Narva jalgpalliau päästis samal päeval FC Narva noortemeeskond, kes Kohtla-Järvel peetud laste (s. 1997. a ja hiljem) jalgpalliturniiril “Euronics Cup” saavutas üllatuslikult esikoha, alistades poolfinaalis 1:0 Maag Tammeka järelkasvumeeskonna ja finaalis 1:1 lõppenud normaalaja järel 3:2 penaltitega Kohtla-Järve Alko meeskonna. Üheksa meeskonna osavõtul korraldatud võistluse eestvedaja, jalgpalliklubi Alko presidendi Vitali Tuljakovi sõnul planeeritakse turniir järgmisel aastal teha mitmepäevaseks.

Laupäeval Moostes peetud Eesti orienteerumise meistrivõistlustel jäi idavirulaste paremateks viiendad kohad, mille Kadre Maalma sai klassis D35 sprindis ja Aime Mõik klassis D55 öises orienteerumises.

Pühapäeval Rakkes Eesti paremiku osavõtul toimunud 59 kilomeetri pikkuse Eesti karikasarja kuuenda etapi, 7. Rakke rattamaratoni võitis 812 lõpetaja seas Toila valla noormees Taavi Selder (23), kelle selja taha jäid tuntumatest Helme Tamkõrv, Sigvard Kukk, Jaan Kirsipuu, Alges Maasikmets, Raido Kodanipork ja sarja üldliider Allan Oras.

Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliigas viigistas Sillamäe Kalev võõrsil liidermeeskonna Tallinna FC Levadia IIga 1:1, mis tähendas seda, et sillamäelased langesid tabelis teiselt kohalt kolmandaks. Neist läks punktiga mööda FC Flora II, kes viimati alistas Viljandi Tuleviku II meeskonna 11:0.

Pühapäevasel Eesti karikasarja kuuluval 20. Elva triatlonil olid idavirulased esikolmikus viies klassis: esikoha said Kairi Schmidt  (neidude A-klass) ja Aleksandr Guðtðin (meesveteranid MV50-klass) ning kolmandad olid Helen Schmidt (naiste eliitklass), Aleksandr Latin (meeste eliitklass) ja Sandra Schmidt (tüdrukute C-klass).

Teisipäeva õhtul toimunud Toila lahtised meistrivõistlused petangi paarismängus võitis 14 paari konkurentsis Jõhvi duo Ivar Viljaste/Tanel Vähk.

MIS TULEKUL

Sel laupäeval on jalgpallihuvilised oodatud Narva Kreenholmi staadionile, kus kell 17 algab Eesti meistriliiga kohtumine, kus Narva Trans võõrustab meistrivõistluste liidrit ja tiitlikaitsjat Tallinna FC Levadiat, kellele sellel hooajal kaotati mai keskel karikafinaalis 0:3. Käimasolevatel meistrivõistlustel on Trans ja Levadia kohtunud kahel korral: 3. aprillil mängiti Narvas 0:0 ja 16. juunil oli Tallinnas parem kodumeeskond 2:0.

Toila promenaadi raames võisteldakse laupäeval võrkpallis ja purjetamises, pühapäeval jätkub purjetamine ning lisaks sellele on kavas ka malesimultan ja petangivõistlused. Petanki saab mängida esmaspäevalgi, siis on võistlused kavas Kohtla-Järvel.

Pühapäeval kell 14 peetakse Sillamäe Kalevi staadionil Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga mäng Sillamäe Kalev – Tartu Välk 494.

Tuleval kolmapäeval, 22. augustil on Kiviõli mäge vallutama kutsutud kõik jooksuhuvilised. Võistluse “Joostes tippu” start antakse kell 18 ja paremad selgitatakse 17 võistlusklassis.