Nädalaleht

14.12 – Ida-Virumaa spordinädal

Ülevaade vahemikku 6.-12. detsember jäänud ja Ida-Virumaad puudutanud olulisematest spordisõnumitest.

MIS TOIMUS

* Kikkpoksi maailmameistrivõistlustel Coimbras (Portugal) jäi ühe võidu saanud jõhvilane Maris Jõeveer kehakaalus kuni 52 kg jagama 13 osaleja seas 5.-8. kohta.

* Laupäeval Shveitsis Davosis peetud murdmaasuusatamise maailma karika etapil sai 10 km klassikasõidus ainsa eestlasena rajal olnud Tatjana Mannima 59 osaleja seas 44. koha.

* Pühapäeval Austrias Hochfilzenis toimunud laskesuusatamise maailma karika etapil tõi naiste 4x6km teatesuusatamises Eesti 15. finishisse esimest korda sel tasemel võistelnud narvalane Jana Mintshenkova. Eesti selja taha jäid Soome (Mintshenkovaga samas vahetuses sõitnud endine suusaäss Kaisa Varis teenis 8 trahviringi, kokku Soomel 13 trahvi), Läti ja Bulgaaria.

* Kevadel KK Narva Ida-Virumaa meistriks aidanud Narvast pärit korvpalluri Reinar Halliku koduklubi Lappeenranta NMKY tuli kolmandat aastat järjest Soome karikavõitjaks, alistades finaalis 74:56 Kouvola Kouvoti. Halliku kontole läks kolm punkti ja neli lauapalli.

* Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas sai KK Hito neljapäeval võõrsil kirja võidu, alistades Tallinnas sealse TLÜ/Kiili SK 89:82 (Edvard Trummilt 25 punkti), kuid reedel jäi Jõhvi/Toila kodus alla Tallinna Kotree SK-le 76:89. Hito on A-alagrupis 8 võidu ja 3 kaotusega üheksa võistkonna seas kolmandal kohal, 10 mängust pooled võitnud Jõhvi/Toila jagab B-alagrupis 4.-6. kohta.

* Laupäeval Tartus peetud Eesti karikavõistlustel sai noortest kolmanda koha Narva klubi Buffen-do.

* Laupäeval Türil toimunud Endel Vanaisaku ja Jaan Rootsi auhinnavõistlustel vabamaadluses said Kohtla-Järve spordiklubi Kuldkaru esindajatest esikoha Nikita Tshehhonin (-26 kg), Andrei Aleksejev (-35 kg) ja Aleksei Baskakov (-46 kg).

* LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel peeti laupäeval kaks mängu esiliigas, kus Askele 3 alistas Askele 4 106:56 ning Sillamäe Kalev/Silmet sai lisaajal 76:73 jagu BC Karjamaast.

* Ida-Virumaa korvpallikarikavõistlustel pääses esimesena finaali karikakaitsja KK Hito, kes laupäevases poolfinaalis alistas Vokas Toila 95:73, teises poolfinaalis kohtuvad 26. detsembril Mäetaguse ja KK Narva.

* Kevadel tasavägise heitluse järel Ida-Virumaa sporditeemalise mälumängu meistrivõistlustel medalitest ilma jäänud Ferrel võitis pühapäeval Kohtla-Järvel toimunud SHK VII jõuluviktoriini, kaitstes eelmisel aastal saadud esikohta. Võidukasse koosseisu kuulusid Aivar Pahka, Harri Kallas ja Kiira Pastarus.

* Ida-Virumaa harrastajate hokiliiga kohtumises alistas Põhjarannik pühapäeval Jäälõhkujate meeskonna 9:1. Viie väravaga olid edukaim Artjom Jeremejev.

* Eelmise nädala teisipäeva õhtul Kohtla-Järve Vanalinna petangihallis peetud petangi välkturniiri võitis 19 osaleja seas Tanel Vähk sünnipäevalapse Ivar Viljaste ees.

* Kohtla-Järvel laupäeval toimunud linna lahtistel meistrivõistlustel noorte judos said parimate võistlejate auhinna kohaliku SK Afina esindaja Natalja Rak ja Agnes Sillaste (Tallinna Condor).

MIS TULEKUL

* Nädalavahetusel peetakse üheksa kohtumist LIVING.ee Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistlustel, kus kesksemates mängudes on meistriliigas laupäeval kell 12 Kohtla-Järve spordihoones vastamisi Remeks – Mäetaguse ning pühapäeval mängivad Vokas kell 13 Toila – KK Hito ja kell 17 Narva Energia SK võimlas KK Narva – Iisaku KK.

* Esmaspäeval on kõik spordisõbrad oodatud Aserisse, kus kell 18 algab spordiaasta pidulik lõpetamine, kus oma auhinnad saavad aasta paremad ning kõrvale ja silmale võib head meelt teha New Yorgist esinema tuleva muusikaliartisti Kristi Roosmaa esinemine. Ja seda kõike ilma rahata.