29.06.2014
Kergejõustik

10 000 meetris medalit ei tulnud

28. juunil Kose staadionil toimunud 10 000 m jooksu Eesti meistrivõistlustel võidutsesid suure eduga teiste ees Stamina Arcotransport tiimi kuuluvad Roman Fosti ja Evelin Talts. Idavirulased jõudsid küll esikuuikusse, kuid medalit ei saanud.

Naiste jooks algas Evelin Taltsi vedamisel, talle järgnesid Kaisa Kukk (Sparta), väljaspool arvestust võistelnud venelanna Anastasia Kushnirenko ja Grete Tõnne (EMÜ SK). Kohe jäi neist maha Darina Maksimova (KJK Kalev Sillamäe). Kui joostud sai viis ringi, läks ette tempot tegema Kushirenko, kelle kannul püsis Talts. Ülejäänutega tekkis neil vahe sisse. Poolel maal jõudis Grete Tõnne Kaisa Kukele järgi ja tempo järgi tundus, et Tõnne on suuteline hõbemedalile jooksma, kuid siis lõi Enn Selliku õpilasele piste külge. Jooksu ajal käega korraks külje pealt kinni haaranud Tõnne pidi kiirust maha võtma ja nii tekkis tal Kukega vahe, mis lõpuks kasvas poolele ringile. 6 ringi enne lõppu tegi Evelin Talts Grete Tõnnele ringiga sisse ja oleks viimasel ringil peaaegu kätte saanud isegi teisel kohal jooksnud Kaisa Kuke.

Egle Helene Ervin Rakvere KJK Vike DNE

Meeste jooks algas Stamina Arcotransport tiimi liikme Roman Fosti pöörase algusega, mis tähendas, et esimese ringiga juhtis ta ülejäänute ees 50 meetriga ja kolme ringi järel juba 100 meetriga. Jälitajaid vedas Kaupo Sasmin, kes aga 11 ringi enne lõppu rajalt ära tuli. Tema asemel asus jooksjaterivi ette otsa Ivar Ivanov. Kui joosta jäi 9 ringi, said Roman Fostilt ringi sisse kõik jooksjad. Üksi ees joostes läks Roman Fostil kõrge tempo hoidmine raskeks ning võiduaeg läks üle 30 minuti, täpsemalt 30.38,64. Hõbemedali võitles välja Priit Aus (Stamina SK), kes 300 meetrit enne lõppu kiirendas ja möödus ning raputas endast maha Ivar Ivanovi (Võru KJK Lõunalõvi), kuid kaotas Fostile üle poolteise minuti. Ausi lõpuajaks kujunes 32.14,47. Pronks kuulus Ivanovile ajaga 32.19,86-ga.