Ida/Viru

Suusatamine

Lõppes selle aasta Pannjärve suusasari
03.03.2021

Pannjärve suusasarjas oli kavas kolm etappi. Kokkuvõttes selgusid parimad 14 vanuseklassis. Kolmes vanuseklassis olid parimad Virkebau, kahes Ahu ja Rajase perekonna esindajad.

Ida-Virumaa argipäeva suusaõhtud 2021
03.03.2021

Hooajale on planeeritud kaheksa etappi. Muudatusi jälgige kalenderplaanis.

Toimus Pannjärve suusasarja III etapp
03.03.2021

Ida-Virumaa argipäeva suusaõhtute sarja kuuluva Pannjärve suusasarja viimasel etapil olid kiiremad: 1 km Anette Ahu (N12), Jevgeni Vološin (M60+); 3 km Herta Rajas (N14), Mikhail Blohhin (M16); 6 km esikolmik: Tomas Kaurson (M) aeg 0:13:18, Anatoly Shibanov (M40) aeg 0:13:19, ja Aleksei Jaruškin (M) aeg 0:13:20.

Pannjärve suusasarja III etapp toimub homme
01.03.2021

Seoses kehtestatud uute piirangutega jääb 03.03 toimuma pidanud Kohtla-Nõmme etapp ära, Pannjärve suusaraja III etapp toimub homme, 02.03.2021.

Lähtel toimusid Alexela Noorte suusasarja IV etapp ja Eesti noorte meistrivõistlused
01.03.2021

Alexela Noorte suusasarja IV etapil võitis Anete Ahu N12 (19 osalejat) I ja Mirta Rajas II koha, N14 (22 osalejat) Herta Rajas II koha, M14 (28 osalejat) Joonas Nurgamaa II koha, M11 (55 osalejat) Andrias Rääst III koha. Eesti noorte meistrivõistlustel vabatehnika eraldistardis saavutas parima koha, neljanda, Herta Rajas 2,5 km distantsil N14 vanuseklassis 37 osaleja seas.

Sõideti 23. Tallinna suusamaraton
27.02.2021

Tallinna 23. suusamaratonil oli jälle naistest parim Tatjana Mannima, kes juhib nüüd Estolpppeti maratonide sarja täiseduga. Meestest võitis Kalev Ermits. Parima idavirulasena lõpetas Danny-Rocco Anton (Alutaguse Suusaklubi) 15.

Möödunud nädalavahetusel toimus Toila vallas kaks suusavõistlust
25.02.2021

Vokas toimus Agu Normaku nimeline suusavõistlus ja Kohtla-Nõmmel Piret Niglase suusakross. Vokas oli võidukas Tomas Kaurson ja Kohtla-Nõmmel Janek Vallimäe.

Oberstdorfis algasid suusaalade maailmameistrivõistlused
25.02.2021

Esimese alana oli Oberstdorfis kavas klassikasprint, kus Aveli Uustalu sai 55. koha, parim eestlanna oli Johanna Udras 50. Kokku oli stardis 112 võistlejat. Kvalifikatsiooni kiireim oli rootslanna Johanna Hagström. Meeste stardis oli 156 võistlejat, ainsa eestlasena sai kvalifikatsioonist edasi Marko Kilp, olles seal 25.

Äkkekülas toimus Narva suusasõit
25.02.2021

Vabariigi aastapäevale pühendatud Narva suusasõidu - Ida-Virumaa argipäeva suusaõhtute 4. etapi 20 km kiiremad olid Anatoli Shibanov ja Sofija Gladkovskaja. 10 km kiiremad olid Miron Mjatšin ja Jekaterina Sokolova ja 1 km Jelizaveta Triffonova ja Vladislav Shibanov. Seekord olid peaaegu kõik auhinnasaajad ja võistlejad Äkke Suusaklubi/SK Energia esindajad.

Tatjana Mannima võitis naistest Tartu maratoni
22.02.2021

Tartu maratoni võidud jäid sel aastal Eestisse. Meestest võitis Mart Kevin Põlluste ja naistest üldjärjestuses üheksateistkümnendana lõpetanud Tatjana Mannima (Valga). Ida-Virumaa lõpetajatest oli meestest parim Danny-Rocco Anton, kes lõpetas 25, M20 5 ja naistest Margit Ahu, kes üldjärjestuses lõpetas 505, naistest 23 ja N35 4.