Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Jalgpall: Narva Transi kahtlustatakse kihlveopettuses

24.03.2010

UEFA poolt ellu kutsutud Euroopa jalgpallikihlvedude jälgimisega tegelev süsteem Betradar andis Eesti Jalgpalli Liidule teada, et 9. märtsil toimunud Meistriliiga I vooru kohtumise Tallinna FC Levadia - Narva JK Trans tulemus oli kihlveopettuse tähenduses üheselt fikseeritud.

Hetkel ootab Eesti Jalgpalli Liit UEFA-st juhtumi kohta täiendavat informatsiooni.

"Esialgse informatsiooni kohaselt oli tegu mastaapse ja kahtlusi mitte jätva olukorraga," märkis EJLi president Aivar Pohlak. "Kahjuks olen sunnitud võtma selge seisukoha ja ütlema välja, et selliste olukordade jätkumisel ei saa me välistada Daugavpilsi Dinaburgi saatuse kordumist Eesti liigas. Kui klubi sees ei suudeta korda majja saada, siis peab seda tegama jalgpalliliit."

Teatavasti eemaldas Läti Jalgpalli Liit kihlveopettustega tegelenud Daugavpilsi Dinaburgi riigi meistrivõistlustelt.

"Kohtun järgmisel nädalal Narva Transi presidendi Nikolai Burdakoviga. Ei saa välistada olukorda, et sama seltskond, kes tegeles kihlveopettuste korraldamisega Daugavpilsi Dinaburgi klubis, on leidnud nüüd uue ohvri," sõnas Pohlak.

Esialgu jääb Levadia - Trans mängu tulemus jõusse, kuid EJL ei välista, et pärast lisainformatsiooni saamist UEFA-st tehakse kõnealuse kohtumise suhtes täiendav otsus.

Lisaks saatis UEFA poolt ellu kutsutud Euroopa jalgpallikihlvedude jälgimisega tegelev süsteem Betradar Eesti Jalgpalli Liidule värskelt teate, et eile, 23. märtsil toimunud Meistriliiga IV vooru kohtumise Narva JK Trans - Kohtla-Järve FC Lootus tulemus oli kihlveopettuse tähenduses üheselt fikseeritud.

Hetkel ootab Eesti Jalgpalli Liit UEFA-st mõlema juhtumi kohta täiendavat informatsiooni.

Eesti Jalgpalli Liidu juhatus koguneb olukorda arutama järgmisel nädalal pärast seda, kui on saanud UEFA-st täiendavat informatsiooni.

Jalgpall.eeNarva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles