Esilehele      Sisukord
Esilehele
Märts 2021
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Kergejõustik: Eesti sprindimeistri dopinguproov osutus positiivseks

29.09.2009

Eesti Kergejõustikuliidu (EKJL) juhatus otsustas teisipäevasel koosolekul määrata kaheaastase võistluskeelu kiirjooksja Žanna Vladimirovale, kelle 1. augustil 2009 toimunud Eesti meistrivõistluste ajal antud dopingutest osutus positiivseks.

Otsuse langetamisel lähtus EKJL rahvusvahelise antidopingu agentuuri WADA antidopingu koodeksist ning IAAF-i antidopingu alastest reeglitest, samuti võeti teadmiseks sportlase selgitused juhtunu kohta.

Lisaks määratud kaheaastasele võistluskeelule tühistas Eesti Kergejõustikliit Žanna Vladimirova tulemuse võistluselt, kus ta positiivse dopinguproovi andis ning kohustas Žanna Vladimirova tagastama võistluste võiduga talle üleantud medal ja auhind.

“Tegemist on väga kahetsusväärse juhtumiga ning ma loodan siiralt, et kõik Eesti sportlased suhtuvad dopinguainete vältimisse edaspidi veelgi tõsisemalt.” ütles EKJL-i peasekretär Sirje Lippe juhtunut kommenteerides.

Eesti Kergejõustikuliit andis sportlasele võimaluse taotleda B-proovi avamist. Oma seletuskirjas juhtunule kinnitas Žanna Vladimirova, et loobub B-proovi avamise võimalusest ning selgitas juhtunut järgnevalt: ”Viibisin juuni lõpus treeninglaagris Sankt- Peterburgis, kus ostsin apteegist taastumisvahendit Natural Sterol Complex. Toote etiketil ei olnud kirjas aineid mis minu dopinguproovist leiti. Kindlasti ei ole ma teadlikult dopinguaineid kasutanud. Tunnistan, et oli suur viga kasutada ebausaldusväärse tootja müüdavat taastumisvahendit ja kinnitan, et minu treener ei olnud uue preparaadi kasutamisest teadlik. Tunnistan oma süüd ja vastutan juhtunu pärast ainuisikuliselt. Soovin vabandada oma treeneri, klubi, kaasvõistlejate ja Eesti Kergejõustikuliidu eest, et selline intsident aset leidis. Kahetsen juhtunud väga.”

Žanna Vladimirova võitis algselt Eesti meistritiitli naiste 100 meetri jooksus ning seoses tema tulemuse tühistamisega on Eesti 2009. aasta meistrivõistluste 100 meetri jooksu esikolmik järgmine: esikoht ja meistritiitel Anita Maksimova (TÜ ASK), 2. koht Anastassia Semjonova (KJK Visa) ja 3. koht Helin Meier (Nõmme KJK).

Võistluse järgselt Vladimirova poolt antud dopinguproovist leiti IAAFi keelatud ainete nimekirjas olevaid aineid:

1)      Anaboolne andorogeenne steroid 16β-hydoxy-stanozolol, mis on stanozololi metaboliit

2)      17-alpha-methyl-5-beta-androstan-3-alpha, 17-beta-diol ja 17-beta-methyl-5-beta-androsta-1-ene-3-alpha, 17-alpha-diol, mis mõlemad on metaanidenooni metaboliidid

Ülalnimetatud ainete tuvastamine Žanna Vladimirova antud dopinguproovist on IAAF-i võistlusmääruste punkti 32.2 (a) rikkumine mida defineeritakse kui keelatud ainete, nende analoogide või jälgede leidmine sportlase keha kudedes või vedelikus. Nimetatud punkti rikkumise korral tuleb IAAF-i määruste punkti 40.1 (a) (i) kohaselt tuleb kõiki rikkumises süüdi tunnistatud sportlasi esimesel korral karistada võistluskõlbmatuks kuulutamisega vähemalt kaheks aastaks.

ERR SPORT / EKJL 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles