Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Korvpall: Tänavu Sillamäele jalgpalliakadeemiat ei tule

10.09.2009

Tänavu märtsis võeti Eesti jalgpalliliidu, Sillamäe jalgpalliklubi Kalev ja Sillamäe kutsekooli esindajate kohtumisel vastu otsus avada kutsekooli baasil 1. septembrist jalgpalliakadeemia Ida-Virumaa klubide kasvandikele. Ent projekt jäigi vaid projektiks.

"See projekt otsustati aasta jagu edasi lükata, kuna tuli välja, et piisavalt palju noori mängijaid otsustas jätkata õpinguid koolis," märkis Eesti jalgpalliliidu (EJL) avalike suhete juht Mihkel Uiboleht. "See ei tähenda, et me loobume projektist, me vaid lükkame selle aasta võrra edasi. See annab meile ka aega põhjalikumalt ette valmistuda."

Sillamäe jalgpalliakadeemia projektis võttis EJL enda kanda treeneritele töötasu maksmise, kõik ülejäänud küsimused pidi lahendama kohalik Kalev koos linnavõimudega. Hoolimata vajadusest kasvatada kohalikke noori jalgpallureid, ütles Kalevi president Aleksandr Starodubtsev, et praeguse seisuga ei ole klubil võimalik nimetatud projektiga sihipäraselt tegeleda.

"Mitmed küsimused vajavad lahendamist. Näiteks see, kes peab valima akadeemiasse andekaid noori. Millegipärast otsustati see kõik meie klubi kraesse veeretada. Mina näen seda asja nii, et EJL peab projektis osalema suuremal määral," märkis Starodubtsev.

Kolledžis asuti treenima

Erinevalt jalgpalliakadeemiast alustasid Narva hokikolledži õpilased 1. septembrist õpinguid ja treeninguid. Kolledž, mis loodi selleks, et Narva ja Eesti jäähoki areneks ning noored hokimängijad võiksid omandada eriala ja saaksid kokku panna meeskonna, kes võistlustel käiks, köitis nimetatud spordialaga seotud 30 noormehe tähelepanu.

"Kolledž, mida finantseeritakse Narva ja ka linna asutuste eelarvest, on kahtlemata parim projekt, mis meil on," tähendas Eesti jäähokiliidu peasekretär Riho Soonik. "Võib öelda, et NHK kaudu realiseeritakse viimastel aastatel arutatud ideed, loomaks sedalaadi tingimusi kas internaadi või spordiklassi kujul andekatele noortele, kes võiksid hiljem meie riiki suurvõistlustel esindada. See projekt jätkub ka tuleval aastal."

NHK vanemtreeneri Rais Davletkildejevi sõnul on 30 noormehel juba praegu päevas kaks treeningut, mida nad õppetööga ühitavad.

АLEKSEI FJODOROV
Põhjarannik 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles