Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Kergejõustik: 27. Paide-Türi rahvajooksu võitis Aleksei Markov

05.10.2008

Pühapäeval peeti 27. Paide-Türi rahvajooks. Ilus võistlusilm ja hea korraldus oli kohale meelitanud hulgaliselt võistlejaid. 13,6 km põhidistantsil Paidest Türile finišeeris 547 võistlejat, 6,5 km distantsil, kus joosti Kirnast Türile, oli finišeerijaid 1413. Türi lastejooksudel tegi kaasa 244 ning Paide lastejooksudel 389 noort jooksjat.

Kokku said medali kaela 2593 võistlejat, mis on kahe viimase aastakümne osavõturekord. Absoluutrekord pärineb aastast 1986 kui kahe põhidistantsi peale oli kokku 3500 finišeerijat.

Jooks algas väga tempokalt ja esimese juba 420 meetri peal olnud vahefiniši võitis Maksim Salii. Teise vahefiniši 2,8 km võitis Aleksei Saveljev.

Alates neljandast kilomeetrist tõusid võistlejaterivi etteotsa kohtlajärvelane Aleksei Markov, kes võitis poolel võistlusmaal olnud kolmanda vahefiniši ja Taivo Püi, kes oli esimene neljandas vahefinišis.  Sealt jäi veel finišini 2,6 km.

Liidritepaar püsis koos kuni staadionini välja, kuid lõpukiirendus oli parim Markovil, kes tuli 27. Paide-Türi rahvajooksu võitjaks ajaga 43.44. Püi kaotas 9 sekundiga ning temast omakorda minuti kaugusele jäi kolmandana lõpetanud külalisvõistleja Lätist Viktors Slesarenoks. Tasavägises duellis neljandale kohale edestas Aleksei Saveljev 1 sekundiga Maksim Saliid. Esikuuiku lõpetas Elar Vulla.

Kiireim naine Jekaterina Patjuk saavutas üldjärjestuses 24. koha. Naiste teine olin Helen Schmidt Vokast, kolmas oli Helena Laumets, neljas Kaja Vals ning viies Paide-Türi rahvajooksu kõigi aegade edukaim naisvõistleja Tiina Idavain, kes on varasematel aastatel selle võistluse viiel korral võitnud.

Lühema võistlusdistantsi, kus joosti Kirnast Türile, lõpetas esimesena Kaupo Sasmin, teine oli Deniss Košelev Sillamäelt ning kolmas Dmitri Aristov Kohtla-Järvelt.

ERR SPORT/Sportiv.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles