Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Motosport: MMi etapini on jäänud vaid nädal

08.08.2008

Järgmisel nädalavahetusel, 16.-17. augustil toimub Kiviõlis Eesti motospordiaasta tippsündmus, kui ligi 50 motokrossimaailma kiiremat korvipaari 14 riigist asuvad vanal tuhamäel maailmameistrivõistluste etapipunkte jahtima. Samas toimub ka quadracer'ite Euroopa meistrivõistluste etapp ja staaridest kubisev soolode sõukross.

"Festivali peaeesmärk on pakkuda pealtvaatajatele mõlema päeva jooksul võimalikult mitmekesist programmi. Peale spordivõistluste saab näha motosporditeemalisi sõusid, mitmeid ansambleid ja muud meelelahutust," selgitas ürituse ideed üks MM-etapi organisaatoreid ja rajameister Are Kaurit.

Qvalda motofestivali raames toimuv etapp on külgvankritega masinaklassi maailmameistrivõistluste kalendris kümnes ja registreerunud on praegu MM-edetabeli esimesed 23 meeskonda. Ühtekokku stardib 32 MM-punkte saanud meeskonda 14 riigist. Kaurit, kes ainsa eestlasena mootorrattal täiskasvanute MMil medalini jõudnud (2004 külgvankrite MMi pronks), kinnitas, et Kiviõlis on kõik ekipaažid MM-tabeli esikahekümnest. Kõige nimekamad osalejad on otse loomulikult eelmise aasta Kiviõli debüütvõistluse võitnud hollandlane Daniel Willemsen, kes on maailmameistriks tulnud kuuel korral (1999, 2003-2007), ja tuhamäel talle napilt alla jäänud lätlane Kristers Sergis, kellel maailmameistri tiitleid viis (1997-1998, 2000-2002). Willemsen on ka sellel aastal hoos ja juhib MM-sarja üpriski kindlalt. Hollandlast, kes võistleb koos šveitslase Reto Grutteriga, proovivad tema seitsmenda tiitli võitmisel takistada belglased Jan Hendrickx ja Tim Smeuninx, belglane Joris Hendrickx koos lätlase Kaspars Liepinsiga ja Sergis, kellel korvis kaasmaalane Kaspars Stupelis. Kõik mainitud võistlejad osalevad ka Kiviõlis toimuval etapil.

Eestlastest on MM-tabelis kõige kõrgemal, 19. kohal Margo Sonn - Maarek Miil. Peale nende on Kiviõlis võistlemas valitsevad Eesti meistrid Kert Varik - Erkki Kõiv, Gert Gordejev - Keit Kivaste, Urmas Sugasep - Veikko Parksepp, kes samuti endal ilmameistrivõistlustel punktiarve avanud. Veel asuvad starti Argo Põldsaar - Indrek Aljes, Madis Olt - Tõnu Valdmaa ja Ülar Karing - Martin Timmi.

Quadracer'ite masinaklassis on Kiviõlis samuti kohal kõik mehed, kes medalite pärast võistlemas. Nii on oma osalemisest teatanud edetabeli esimesed kolm: Romain Couprie Prantsusmaalt, Stefan Schreiber Saksamaalt ja Jan Vlaeymans Belgiast. Kohal on ka mitmed teised sõitjad esikümnest. Meie meestest on EM-punktidel ja Kiviõlis osalemas eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlustel neljanda koha saanud Martin Toovis, Meelis Jürgenson, Arvi Vaaderpass, Arlet Martinson ning Soome meistrivõistlusi juhtiv Helari Järv. Viimase info kohaselt on tulemas ka mitmed kiired soomlased, kes sealsetel meistrivõistlustel esimeste hulka kuuluvad.

Et pealtvaatajatele veelgi rohkem tipptasemel meelelahutust pakkuda, korraldatakse esimese võistluspäeva õhtul Eesti ja naaberriikide sooloässade osavõtul eraldi sõukross. Praeguseks on olemas kokkulepped Tanel Leoki, Juss Laansoo, Edik Kuuse ja teiste kohalike kiirete sõitjatega. Piiri tagant tuleb konkurentsi pakkuma tugev soomlane Matti Seistola, kes MX2 maailmameistrivõistlustel pidevalt punktikohal. Peale soomlase on oodata ka tugevaid lätlasi eesotsas vanameister Agris Litvinovsiga.

Lisainfot Kiviõlis toimuva Qvalda motofestivali kohta leiab ürituse ametlikult kodulehelt www.motokross.ee.

RAUNO KAIS 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles