Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Suusatamine: Eesti naiskond oli Falunis eelviimane

24.02.2008

Murdmaasuusatamise MK-etapil Rootsis Falunis oli naiste 4x5 kilomeetri teatesõidus esindatud ka Eesti koosseisus Piret Pormeister, Laura Rohtla, Tatjana Mannima ja Kaili Sirge.

Eestlannad olid kuni viimase vahetuseni viimasel 13-ndal kohal, kuid Sirge parandas kohta ühe võrra ning Eesti sai lõppkokkuvõttes 12. koha. Mannima sai kolmandas vahetuses paremuselt 11. aja

Teatesõidu võitis Norra esimene naiskond koosseisus Ingrid Aunet Tyldum, Astrid Jacobsen, Kristin Størmer Steira ja Marit Bjørgen.

Eesti kaotus finišis Norrale oli 5.55,1. Teise koha saavutasid soomlannad Virpi Kuitunen, Aino Kaisa Saarinen, Riitta-Liisa Roponen ja Riikka Sarasoja, kes lõpetasid norralannadest 30,9 sekundit hiljem. 55,7-sekundilise kaotusega võitjatele hõivasid poodiumi kolmanda astme Saksa naised Stefanie Böhler, Katrin Zeller, Claudia Nystad ja Evi Sachenbacher Stehle.

Rootsi I naiskond oli neljas, Norra II viies. Neile järgnesid Venemaa, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Kanada ja Rootsi II koondis. Eestlannade selja taha jäi Rootsi III esindus.

Sportnet.ee

Eesti suusatajad olid teatesõidus eelviimased

Eesti murdmaa- ja laskesuusatajad jäid tiitlivõistlustel teatesõidus eelviimaseks. Murdmaasuusatamises kuulus naiskonda Tatjana Mannima ja laskesuusatamises meeskonda Daniil Steptšenko.

Peaaegu ühel ajal peeti Tšehhimaal Nove Mestos ja Rootsis Falunis teatesõit, kus tegi kaasa ka Eesti esindus. Kusjuures nii Daniil Steptšenko Tšehhimaal toimunud laskesuusatamise 4x7,5 km teatesõidus kui ka Tatjana Mannima Rootsis murdmaasuusatamise 4x5 km teatesõidus sõitsid eelviimast, kolmandat vahetust.

Tšehhist Liberecist Rootsi Falunisse "kolinud" MK etapil ei läinud kiviõlilannal Tatjana Mannimal hästi ei individuaal- ega ka teatesõidus. Päev varem oli ta suusavahetusega sõidus (7,5+7,5 km) saanud 48. koha (51 osalejat, aeg 46.29,3), kaotust võitjale, norralannale Astrid Jacobsenile kogunes peaaegu viis minutit.

Teatesõidus kuulus Tatjana Mannima Eesti naiskonna kolmandasse vahetusse. Esimest etappi sõitnud Piret Pormeister jäi kõikidest konkurentidest tahapoole ja oli vahetust üle andes 13. Kolm ülejäänud suusatajat - Laura Rohtla, Tatjana Mannima ja Kaili Sirge - suutsid edestada Rootsi III esindust ja saada eelviimane, 12. koht. Mannima edestas oma etapil rootslannasid Ida Olsonit ja Anna-Karin Stromstedti ja lõpetas 11. kohal. Mannima treener Viktor Kaurson on varem öelnud, et kuna hooaeg on tegelikult juba kõik küsimused lahendanud, siis on jäänud ainult kilometraaži ja tiitlivõistlustel esinemise kogemusi koguda, lootes, et Tatjana suudab ühel MK etapil väga hästi esineda.

Ka laskesuusataja Daniil Steptšenko treener Vladimir Všivtsev põhjendas noormehe kaasalöömist suurtel rahvusvahelistel võistlustel vajadusega kogemusi omandada. Euroopa meistrivõistlused lõpetas teatesõit, kus Eesti meeskonda kuulus ka Narva Energia spordikooli esindaja. Martten Kaldvee lõpetas esimese etapi viimase, kuueteistkümnendana, kuid Kaarel Viigipuul õnnestus meeskonda kahe koha võrra tõsta ja Daniil Steptšenkol seda hoida, suutes püsida eespool Makedoonia ja Poola ning Inglismaa laskesuusatajatest. Pärast seda kui Makedoonia meeskond oli rajalt maha võetud, sai Eesti koondis 15 lõpetanud meeskonna seas 14. koha, edestades Suurbritanniat.

ALEKSEI FJODOROV ,
Põhjarannik



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles