Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Laskesuusatamine: Mintšenkova võistleb MMil, Steptšenko EMil

07.02.2008

Lausa kahel Narva Energia spordikooli laskesuusatajal oli võimalus esindada Ida-Virumaad maailmameistrivõistlustel, kuid viimsel hetkel jäi Eesti koondisest välja Danil Steptšenko, kes selle asemel osaleb Euroopa meistrivõistlustel. Östersundi MMil kuulub Eesti koondisse juunior Jana Mintšenkova.

See, et Narva laskesuusatajad 2007. aasta kevadel Eesti A-koondisse pääsesid, on juba iseenesest tore, nüüd aga järgnevad sellele ka tiitlivõistlused. 20aastane Jana Mintšenkova ja 21aastane Danil Steptšenko on alles noored ning võimalusi oma tulemusi parandada neil jätkub. Nii tuleb Narva laskesuusatamise treeneri Jevgeni Všivtsevi arvates hea laskekäega Mintšenkoval suusatamises pingutada, samal ajal kui Steptšenkoga on vastupidi.

"Mõlemad on noored ja alles täiskasvanute sporti jõudnud. Tean, et näiteks sellistes suurtes laskesuusariikides nagu Saksamaa või Venemaa kulub täiskasvanute spordiga kohanemiseks neli-viis aastat, seepärast on neil kõik alles ees," ütles Všivtsev.

Kuni viimase hetkeni arvati, et Daniil Steptšenko teeb kaasa reedel Rootsis Östersundis algavatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel, kuid viimsel hetkel vahetati ta välja. "Treenerite nõukogu otsustas, et targem on vanem ja kogenum sportlane kaasa võtta," ütles treener. Selle asemel teeb narvalane kaasa 18. veebruaril Tšehhimaal Nove Mestos algavatel Euroopa meistrivõistlustel. Veel otsustati, et Rootsi sõidab äsja juunioride MMilt naasnud Mintšenkova, kelle parimaks saavutuseks seal jäi 32. koht. "Üldiselt planeerisime, et ta suudab võidelda koha eest teises kümnes," lisas Všivtsev.

Steptšenko ja Mintšenkova treener ütles, et sportlaste noorusele vaatamata suudavad nad valmistuda 2010. aastal Vancouveris toimuvateks taliolümpiamängudeks. Selleks tuleb laskesuusatamise maailmakarikavõistlustel olümpianorm täita. Narvalastel on MK-etappidel osalemise kogemus juba olemas. Jana Mintšenkova on kahel korral teinud kaasa teatesõidus. "Minu arvates on peagi aeg ka individuaalsõitude käes," usub Jevgeni Všivtsev.

ALEKSEI FJODOROV
PõhjarannikNarva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles