24252627282930
31

Ida/Viru

Ujumine

Võistkondlikud Ida-Virumaa karikavõistlused ujumises võitis Ujumisklubi Aktiiv esimene võistkond
13.12.2021

Nädala lõpus Wiru Spordikeskuses toimunud võistlusel osales seitse klubi kaheksa võistkonnaga.

Kohtla-Järvel toimusid rahvusvahelised võistlused Swim Grand Prix
29.11.2021

Kahepäevasel Wiru Grand Prix’il osales rohkem kui 300 ujujat 18. klubist (16 Eestist ning 2 Leedust) ja medali võitsid koguni 85 sportlast. Ida-Virumaa klubidest 5 kulda on Kohtla-Järve UK Aktiiv (kokku 21 medalit) ja Jõhvi Spordikoolil (kokku 12 medalit). Narva SK Energia kasvandikud said 17 medalit (4 + 5 + 8). Individuaalarvestuses sai 5 medalit Ute Viktoria Liu Yeung (Jõhvi SK) ja Deniss Tšikaljov (Tshikalev) (Narva SK Energia).

Tallinnas lõppesid Eesti lühiraja meistrivõistlused
15.11.2021

Lõppenud Eesti lühiraja meistrivõistlustel püstitas Jannes Niine (UK Aktiiv) kolm uut isiklikku rekordit kui võitis 50 m seliliujumise ja tuli teiseks nii 100 m kui 200 m seliliujumises. Violanta Gurjanova (Jõhvi Spordikool) tuli 400 m kompleksujumises kolmandaks. Eneli Jefimova (Kalevi Ujumiskool) püstitas 200 m kompleksujumises uue Eesti noorterekordi ajaga 2.17,39.

Toimus Voka taliujumise II etapp
14.11.2021

Voka taliujumise II etapi esikolmik naistest: Sigrid Külm (Tartu), Eve Puunurm (Voka), Kristiina Sarnet (Tallinn) ja meestest: Ravel Leisalu, Tanel Leisalu, Robert Sarnet.

Kohtla-Järvel toimus laste ujumisvõistlus Vetesellist Vahumeistriks
08.11.2021

Wiru Spordikeskuse ujulas toimunud laste ujumisvõistlusel Vetesellist Vahumeistriks olid võitjate seas seitsme klubi võistlejad - kokku oli esindatud üheksa klubi.

Eneli Jefimova uue Eesti rekordiga Euroopa meistrivõistlustel teine
03.11.2021

Eneli Jefimova ujus lühiraja Euroopa meistrivõistlustel uue Eesti rekordi 100 m rinnuliujumises ajaga 1:04,25 ja saavutas sellega II koha.

Tartus toimus Aura Open Cup
18.10.2021

Tartus toimunud Aura Open Cup'il püstitas Eneli Jefimova uus Eesti noorte ja juunioride rekord 50 m rinnuliujumises ajaga 30.14. Ta oli parim ka 100 m ja 200 m rinnuliujumise distantsil ning näitas võrdset aega 200 m selili distantsil ja oli teine 200 m liblikujumises. Ute Viktoria Liu Yeung oli teine 100 m kompleksujumises ja Violanta Gurjanova samtui teine 400 m vabaltujumises (mõlemad Jõhvi SK).

Toimusid 18. Ida-Virumaa meistrivõistlused
18.10.2021

Kohtla-Järve uues ujulas toimunud 18. Ida-Virumaa meistrivõistlustel ujumises võitsid neli meistritiitlit Ute Viktoria Liu Yeung ja Violanta Gurjanova Jõhvi Spordikoolist, Katalina Larikova Sillamäe Ujumisklubist Kalev ja Artjom Aksjonov Narva Spordikoolist Energia.

Toimusid I Alutaguse lahtised meistrivõistlused
13.10.2021

I Alutaguse lahtistel meistrivõistlustel ujuti 50 m vabalt. Kiirema aja naistest sai kirja Jelizaveta Žitkova 40,51 ja meestest Sergei Hodõrev 30,42.

Toimus Voka lahtiste meistrivõistluste 1. etapp
10.10.2021

Voka lahtiste meistrivõistluste 1. etapil osales 7 meest ja 3 naist. Meestest oli kiirem Ravel Leisalu ja naistest Sigrid Külm. Ujuti 9,7 kraadises vees.