Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Spordiliit: Valdek Murd taas riigi spordipreemia kandidaat

15.01.2008

Teisipäevases EOK infotunnis tutvustas Kultuuriministeerium riiklike spordipreemiate kandidaate. Ida-Virumaalt on nimekirjas maakonna spordijuht Valdek Murd.

Preemia elutöö eest (2 elutööpreemiat, a`600 000.- kr)

1. Jüri Kalmus, jalgrattatreener (Eesti Jalgratturite Liit)
2. Paavo Kivine, spordipublitsist ja omaaegne kergejõustiklane (Eesti Kergejõustikuliit)
3. Toomas Leius, tennisist, tennise treener ja tennise propageerija (Kadrioru Tennisekeskus)
4. Ellen Liik, Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Teaduskonna õppejõud ja treener (Tallinna Ülikool, Eesti Kehalise Kasvatuse Liit)
5. Uno Loop (esitatud 6. korda), triatloni arendaja (Eesti Triatloni Liit)
6. Valdek Murd (esitatud 2. korda), Ida-Virumaa Spordiliidu esimees (Ida-Virumaa Spordiliit, Ühendus Sport Kõigile, Eesti Spordiveteranide Liit))
7. Johannes Noormägi, teenekas võrkpalli noortetreener (Eesti Võrkpalli Föderatsioon, Pärnu Spordiliit)
8. Rein Ottoson (esitatud 3. korda), purjetamistreener (Eesti Jahtklubide Liit)
9. Lembit Peegel, spordifotograaf (Eesti Poksiliit)
10. Johannes Peets (esitatud 7. korda) (Eesti Moodsa Viievõistluse Liit)
11. Sulev Roosma, purjetaja ja jääpurjetaja, vesiehituse insener, Pirita sadamakompleksi üks rajajatest (Eesti Jahtklubide Liit)
12. Erika Salumäe (esitatud 2. korda), Eesti Koolispordiliidu president, olümpiavõitja (Eesti Koolispordi Liit)
13. Ants Saar (esitatud 2. korda), kauaaegne spordijuht, (Eestimaa Spordiliit Jõud)
14. Olavi Sikka, Kadrioru staadioni direktor (MTÜ Spordiklubi FC Levadia)
15. Heino Sisask (esitatud 6. korda), sporditegelane (Eesti Võimlemisliit)
16. Jüri Tarmak (esitatud 2. korda), olümpiavõitja (Eesti Olümpiakomitee)
17. Rein Valdru (esitatud 5. korda), teenekas lasketreener (Eesti Laskurliit)

Spordi aastapreemia (5 aastapreemiat, a´ 150 000.- kr)
1. Irina Embrich, vehkleja (Eesti Vehklemisliit)
2. Vesteinn Hafsteinsson, Gerd Kanteri treener (Eesti Kergejõustikuliit)
3. Tatjana Jaanson, sõudetreener (Eesti Sõudeliit)
4. Gerd Kanter, kettaheitja (Eesti Kergejõustikuliit)
5. Deniss Karpak, purjetaja (Eesti Jahtklubide Liit)
6. Matti  Killing, sõudetreener, (Eesti Sõudeliit)
7. Kollektiiv: Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson, sõudjad (Eesti Sõudeliit)
8. Kollektiiv: rannavõrkpallipaar Kristjan Kais – Rivo Vesik (Eesti Võrkpalli Föderatsioon)
9. Kadri Liivak-Riisalo, Eesti Võimlemisliidu peasekretär (Eesti Võimlemisliit)
10. Toomas Mets, veemotosportlane ja –arendaja (Eesti Veemoto Liit)
11. Janika Mölder, Võimlemisklubi Janika juht ja võimlemistreener (Tartu Linnavalitsus)
12. Nikolai Novosjolov, vehkleja, vehklemistreener (Eesti Vehklemisliit)
13. Rein Pedaja, laskesuusatamise treener (Elva Linnavalitsus, Tartumaa Spordiliit)
14. Erika Salumäe, Eesti Koolispordi Liidu president, olümpiavõitja (Eesti Koolispordi Liit)
15. Lembit Toru, Tartumaa Spordiliidu tegevdirektor (Eestimaa Spordiliit Jõud, Tartu Maavalitsus)
16. Igor Trofymov, purjetamistreener, Deniss Karpaki treener (Eesti Jahtklubide Liit)
17. Toomas Tõnise, Eesti Olümpiakomitee peasekretär

Spordi aastapreemia noortele (1 aastapreemia, a´50 000.- kr)
1. Deniss Karpak, purjetaja (Eesti Jahtklubide Liit)
2. Kollektiiv: Naisjuunioride vehklemiskoondis koosseisus Nelli Paju, Julia Zuikova, Erika Kirpu, Julia Beljajeva, vehklejad (Eesti Vehklemisliit)
3. Kaire Leibak, kergejõustiklane, kolmikhüppaja (Eesti Kergejõustikuliit)
4. Martin Liivamägi, ujuja (Eesti Ujumisliit)



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles