Esilehele      Sisukord
Esilehele
Detsember 2021
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Varia: Kultuuriministeeriumi selgitused sporditegevuse korraldamiseks alates 25.10.2021

25.10.2021

Alates 25.10.2021 ei saa enam negatiivse koroonatesti alusel sportimisega seotud teenuseid tarbida. St, et sportimine, treenimine, huvitegevus, huviharidus, spordivõistlused ning spordi- ja liikumisüritused on lubatud üksnes COVID-19 vaktsineerimise või COVID-19 läbipõdemise tõendiga.

Muudatus ei puuduta alla 18-aastaseid, erivajadusega isikuid (kui mittevaktsineerimine on põhjendatud), riigi sõjalise kaitse või siseturvalisusega seotud tegevusi, üldhariduskoolides (sh, ülikoolides, kutsekoolides) õppivaid õpilasi õppekava täitmisega seotud tegevustes.
Muud olulised tähelepanekud:
* Spordiorganisatsioonide töötajatele kehtivad endiselt samad reeglid nagu varem: tööandja peab töökeskkonna riskianalüüsis ette nägema ja rakendama konkreetse tegevuskoha riskide maandamise meetmed ning töötajad peavad neid meetmeid täitma. Kui treeneri tööks on teiste inimeste juhendamine ning seda ei ole võimalik teha virtuaalselt, siis ei ole põhjendatud riskide maandamise meetmena vaid maski kandmine ja distantsi hoidmine. Vaktsineerimata treenerite puhul tuleks ette näha regulaarne testimine vastavalt riskianalüüsist tulenevatele riskidele.
* Professionaalsele spordile rakendub samasugune erisus nagu tööandjatele - kui isik pole vaktsineeritud või haigust läbi põdenud, on riskianalüüsist tulenevaid meetmeid järgides võimalik tegevusega jätkata. Täpsem info juhendis.
* Kui spordihoonesse soovib tulla tööd tegema isik, kes pole spordihoone töötaja ning tal ei ole ette näidata COVID-19 läbipõdemise või vaktsineerimise tõendit, siis spordihoone haldajal on õigus töötaja ruumidesse sisse lasta. Vabariigi Valitsuse korralduse järgi vastutab tegevuse korraldaja, ehk treeningu puhul treener ja tema tööandja tegevuse ohutuse ning selle eest, et järgitakse riskianalüüsist tulenevaid nõudeid. Kui spordihoone omanik leiab, et ilma tõendita inimese ruumidesse lubamine on ohtlik teistele seal viibivatele inimestele, siis on tal õigus inimest mitte sisse lasta. Sellisel juhul on tegemist kahe eraõiglusliku isiku vahelise kokkuleppega, mis ei tulene Vabariigi Valitsuse korraldusest. Kokkuvõttes: spordihoone ei riku seadust, kui ta lubab enda ruumidesse vaktsineerimata või koroonaviiruse mitteläbipõdenud teise asutuse töötaja. Sellega kaasnevaid riske peab iga spordihoone omanik ise hindama.
Sotsiaalministeeriumi tänusõnad ja info:
Head partnerid
Oleme tänulikud, et olete pannud koroonaviiruse vastases võitluses ning vaktsineerimise soodustamises õla alla. Selleks, et meie ühine pingutus oleks veelgi tõhusam, edastame Teile info toe kohta, mida on võimalik Eesti Haigekassa kaudu saada. Eesti Haigekassa pakub hetkel kolme võimalust:
1. Eesti Haigekassa kaudu on võimalik kutsuda vaktsineerimisest rääkima ekspert-lektor. Ekspert-lektor on tervishoiuekspert, kes annab ülevaate vaktsineerimisest, vastab küsimustele ning annab nõu. Kui soovite ekspert-lektori kutsuda, siis palun saatke selle kohta kiri aadressile vaktsineerimine@haigekassa.ee. Ekspert-lektori teenus on tasuta.
Kohtumine kestab 30-45 minutit. Kohtumisel käsitletakse alljärgnevaid teemasid:
- Keha (immuunsüsteemi) vastus viirusnakkusele
- Vaktsineerimine vs viirusnakkus, vaktsiinide kõrvaltoimed, vaktsiinidega välditavad haigused
- COVID vaktsiinide olemus
- Vaktsineerimisega seotud arvamused ja müüdid
- COVID vaktsineerimise läbiviimine (kes ja kus vaktsineerib, kust saab infot)
2. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus küsida Eesti Haigekassast vaktsineeritusega hõlmatuse määra oma töötajate hulgas. Info väljastatakse organisatsioonidele, kus on vähemalt 30 töötajat. Selleks tuleks kirjutada: vaktsineerimine@haigekassa.ee 3. Tööandjatel on jätkuvalt võimalus kutsuda vaktsineerijad ettevõtetesse kohapeale. Selleks peaks kokku olema vähemalt 5 soovijat. Selleks tuleks kirjutada: vaktsineerimine@haigekassa.ee
Lisaks on võimalik vaadata tagant järgi ka 27. septembril toimunud COVID-19 vaktsineerimise teemalisi infotunde, kus arstid ja valdkonna tippeksperdid andsid vastuseid enamlevinud küsimustele. Eestikeelne infotund ja venekeelne infotund ning eestikeelne infotund inglise keelse sünkroontõlkega on leitavad sotsiaalministeeriumi Youtube’i kanalis.
Infot vaktsineerimise kohtade, maakondlike vaktsineerimise koordinaatorite, vaktsiinide ja nende toimete ning müütide kohta saab ka veebilehelt www.vaktsineeri.ee.
Jarko Koort
Nõunik
Spordiosakond
Kultuuriministeerium
jarko.koort@kul.ee
628 2239 | 5196 9132
Suur-Karja 23 | 15076 Tallinn | Eesti

sportiv.eeNarva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles