Ida/Viru

Võrkpall: Selgus Jõhvi ja Ida-Virumaa meister

25.09.2021

Jõhvi Spordihallis peetud Jõhvi lahtised ja Ida-virumaa meistrivõistlused võitis Alutaguse naiskond koosseisus Mirjam Vinkler, Külli Stroo, Julia Pimenova, Annemar Neiland, Melani Nõlvak, Merike Errit.

Jõhvi lahtistel ja Ida-Virumaa meistrivõistlustel naiskondadele osales kolm naiskonda. Järjekordselt ei osalenud Narva võistkonnad. Kuna võistkondi oli vähe, siis otsustasime mängida kolme geimi võiduni. Esimeses kohtumises läksid vastamisi Alutaguse ja võistkond Noorus, kus mängijaid erinevatest Ida-Virumaa paikadest. Kokkumäng neil esimeses geimis ei sujunud ja Alutaguse võitis selle tulemusega 25:7, Teises geimis oli mäng juba parem ja saavutati 11 punkti. Kolmandas paranes mäng veelgi ja see kaotati 13:25, kogu mäng 0:3. Teises kohtumises mindi vastamisi Jõhvi Spordikooli tüdrukutega. Esimese geimi algus oli tasavägine seisuni 3:3, siis aga ei suudetud serve vastu võtta ja Jõhvi tüdrukud said 6 punkti järjest. Seda edu nad käest ei lasknud ja võitsid geimi tulemusega 25:15. Teine geim oli hoopis tasavägisem. Seisul 3:2 Jõhvi SK kasuks sai Noorus omakorda 6 punkti järjest ja läks kohtumist juhtima. Nad juhtisid veel seisul 18:15, kuid siis jällegi tulid sisse vastuvõtu vead ja Jõhvi tüdrukud said 5 punkti järjest ning läksid ise geimi juhtima. Edasi vahetati punkte, kuid geimi lõpus olid kindlamad Jõhvi tüdrukud, kes võitsid ka teise geimi tulemusega 25:21. Tundus juba, et kolmanda geimi saavad Jõhvi tüdrukud ka kätte kui nad geimi alguses läksid juhtima 6:3, aga siis tuli neil mõõn sisse kui Noorus sai kahel korral 4 ja punkti järjest ning läksid ise juhtima 16:11. Tüdrukud jõudsid kahe punkti kaugusele, kuid rohkemaks nad selles geimis suuteliseks ei olnud – Noorus võitis geimi 25:21. Neljanda geimi algus ei sujunud Noorus võistkonnale, nad jäid kohe 1:7 kaotusseisu. Kuigi nad edasi parandasid mänguseisu, ei olnud neil kaotuses pääsu – 16:25 ja kogu mäng 1:3.
Esikoha otsustas kohtumine Alutaguse ja Jõhvi SK vahel. Siin aga ei suutnud noored tüdrukud kogenenud mängijatele vastupanu osutada ja nad kaotasid geimid vastavalt 12:25; 9:25; 6:25 ning kogu kohtumise 0:3.
II koht – Jõhvi SK – Brita Piirsalu, Janelle Meeru, Sandra Raudsepp, isabel Mägi, Sofija Petrovitskaja, Karoli Moor
III koht – Noorus – Ene Laanemets, Airi Kruusma, Maarja Murutalu, Sofja Žuravljova, Ljudmila Žuravljova, Anastassija Borõševa, Valentina Šestero,  Aime Luuk