0

Kergejõustik

Dmitri Aristov võitis Vinni - Rakvere Talvejooksu esimese etapi
18.01.2021

Selle aasta esimese rahvajooksuna oli kavas Vinni - Rakvere Talvejooksu esimene etapp, mille võitis Dmitri Aristov ajaga 33.14.

Marathon100 selgitas 2020. aasta parimad ultrajooksjad
04.01.2021

Marathon100 selgitas teist aastat järjest Eesti 2020. a. parimad ultrajooksjad. Meestest tunnistati parimaks Vladimir Frolov (Narva Spordiklubi Estonia Trail Running), kes püstitas Sillamäel Eesti rekordi 24 tunni jooksus. Kandidaatide seas oli ka German Terehhov Kohtla-Järvelt, kes püstitas samas Ida-Virumaa rekordi.

Eesti Kergejõustikuliit tunnustas parimaid
20.12.2020

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas laupäeval, 19. detsembril toimunud „Eesti Kergejõustikuauhinnad 2020“ galaõhtul välja aasta parimad sportlased. Nende hulgas on kaks idavirumaalast: U20 vanuseklassi aasta kergejõustiklane on käija Jekaterina Mirotvortseva (treener Jevgeni Terentjev, KJK Kalev Sillamäe) ja U16 vanuseklassi aasta kergejõustiklane on Anna Panenko (treener Aleksander Hvorõhh, Kohtla-Järve KJK Atleetika).

Jõgeval toimus selle aasta viimane klassikaline jooksuvõistlus
14.12.2020

Jõgeva Jõulujooksul osalenud idavirulastest näitasid parimat aega Alex Ojava kuni 19. a. vanuseklassis kolmas, (M14-15 esimene), üldjärjestuses 11,; Sander Osvet M40-59 viies, (M50-54 kolmas), üldjärjestuses 16; Nikolas Lahno kuni 19. a. vanuseklassis viies (M14-15) kolmas, üldjärjestuses 26, meestest 25; Adam Ojava kuni 19. a. vanuseklassis kuues (M12-13 esimene), üldjärjestuses 43, meestest 39.

Toimus Äkke kross tuuri III etapp
02.11.2020

Äkke kross tuuri III etapil oli osalejaid 63. 4 km distantsi kiiremad olid meestest Aleksandr Patrenkin, Andrei Kuznetsov ja Igor Morozov niing naistest Ksenia Vihrina, Ruuta Lobanova ja Natalja Sazonova.

Ida-Virumaa võistkondlikud karikavõistlused võitis Jõhvi kergejõustikuklubi Visa
27.10.2020

Ahtme kergejõustikuhallis toimunud Ida-Virumaa võistkondlikel karikavõistlustel kestis pinge kogu võistluse vältel, nagu see oli ka eelmistel aastatel, kus võitja selgus peale teatejooksu. Eelmise aasta võitja Kohtla-Järve Kergejõustikuklubi Atleetika jäi teatejooksus teiseks ning ühtlasi ka kokkuvõttes. Võitjaks tuli Jõhvi Kergejõustikuklubi Visa, kolmandaks KJK Kalev Sillamäe.

Toimus 47. Saaremaa kolme päeva jooks
22.10.2020

Saaremaa kolme päeva jooksul läbitakse maraton: 10 + 16,195 + 16 km. Idavirulastest oli parima tulemusega Jekaterina Mirotvortseva KJK Sillamäe Kalev üldarvestuses 61, naiste arvestuses seitsmes, oma vanuseklassis N16 esimene ajaga 2:43.44,3.

Liikudes läbi Alutaguse jooksusarja kokkuvõte
15.10.2020

Liikudes läbi Alutaguse jooksusarjas osales viiel etapil 292 jooksu- ja käimissõpra ning osaluskordi kokku oli 499 ehk 100 osalejat keskmiselt etapi kohta. Põhiklassi üldvõitjad on naistest Kristina Dzjuba (Tallinn) ja meestest Dmitri Aristov (Kohtla-Järve.

Murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustelt medalid
12.10.2020

Järvakandis toimunud Eesti meistrivõistlustel murdmaajooksus saavutas Saina Mamedova NU23 vanuseklassis 6 km distantsil I koha, üldjärjestuses oli ta üheksas ja Jelizaveta Ševtsova II koha (10), NU20 vanuseklassis 3 km distantsil saavutas I koha Jekaterina Mirotvortseva - kõik KJK Kalev Sillamäe.

Joosti ümber Äkkeküla
11.10.2020

Ümber Äkkeküla oli jooksmas 66 jooksusõpra. 7 km olid kiiremad Ksenija Vihrina ja Aleksei Jaruškin, 3 km Anastasia Jagudina ja Gordei Petrov ning 1,5 km Ksenia Goldman ja Mark Bogdanov.