Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Varia: Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola rajavad kogukonnakeskustesse üle Eesti 12 välijõusaali

18.04.2018

Eesti Olümpiakomitee ja Coca-Cola plaanivad projekti „Liikumine teeb erksaks“ raames liikumisharrastuse ja õuespordi arendamiseks rajada kogukonnakeskustesse üle Eesti 12 välijõusaali, kus võimalikult paljud inimesed saaksid neid juba alates juunikuust tasuta aktiivseks liikumiseks kasutada.

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul pakuvad välijõusaalid meeleolukat ja tervislikku vaheldust teistele liikumisviisidele. „Välijõusaali on lihtne kasutada igaühel ning see pakub jõukohaseid liikumisvõimalusi nii lastele kui ka igas vanuses täiskasvanutele. Füüsiline aktiivsus aitab kaasa nii keha tervisele kui ka vaimu erksusele ning ühtlasi on välijõusaalid hea võimalus veeta üheskoos värskes õhus aktiivset kvaliteetaega. Loodame, et kohalikud omavalitsused tulevad meie initsiatiiviga kaasa sama entusiastlikult kui meie ise,“ ütles Sõõrumaa.
Coca-Cola Baltikumi avalike suhete juht Nele Normak avaldas heameelt Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee koostöö jätkumise üle. „Selle koostöö raames saavad tänavu mitmed kohad üle Eesti moodsad välijõusaalid, mis aitavad inimestel aktiivsemad olla ja pakuvad uusi võimalusi värskes õhus liikumiseks,“ ütles Normak.
Välijõusaalid on plaanitud kohtadesse, kus liigub palju inimesi, näiteks pargid, linnaväljakud, kaubanduskeskuste esised, bussi- või rongipeatused jms. Välijõusaalid tulevad roostevabast terasest ning hakkavad laiuma orienteeruvalt 81-ruutmeetrisel pinnal. Toetusfondi maht on 38 500 eurot ning kokku on plaanis rajada 12 välijõusaali.
Täna kuulutasid EOK ja Coca-Cola Fond välja konkursi kohalikele omavalitsustele välisjõusaalide taotlemiseks. Kriteeriumid, mille alusel tulevased jõusaalide asupaigad välja valitakse, on muuhulgas välijõusaali plaanitav asukoht ja asukoha valiku põhjendus, selles asukohas päeva jooksul liikuv keskmine külastajate arv ning projekti lisaväärtus kogukonnale. Välijõusaalid paigaldab EOK, kes annab need seejärel üle kohalikele omavalitsustele. Jõusaali paigaldamise koha ettevalmistamise ja hiljem korras hoidmise eest vastutab kohalik omavalitsus.
Taotlusi saavad kohalikud omavalitsused kuni 30. aprillini esitada aadressil https://goo.gl/forms/T5wrlf748C6QQbNy2. Täpsema juhendi ja jõusaalide tehnilised nõuded leiab Eesti Olümpiakomitee kodulehelt https://www.eok.ee/liikumisharrastus/liikumine-teeb-erksaks
Võitjad valib EOK moodustatud komisjon. Konkursi tulemused tehakse teatavaks hiljemalt 15. mail. Jõusaalid on plaanis paigaldada juunis 2018.Liikudes Läbi Alutaguse  Narva Asimuut  Narva jooksusari 2021 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles