Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Suusatamine: Talvisel Euroopa Noorte Olümpiafestivalil võistleb Ida-Virumaalt 2 sportlast

09.02.2017

Sel pühapäeval algaval talvisel Euroopa Noorte Olümpiafestivalil, mis toimub Türgis on Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal – laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine, suusahüpped ja iluuisutamine. Meie maakonna au kaitsevad Vane Vähk Alutaguse Suusaklubist ja Ksenia Pribõlovskaja Äkke Suusaklubist.

Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juhi Merle Kaljuranna sõnul on olümpiafestivalid noortele sportlastele hüppelauaks suurde sporti. „Paljud hilisemad olümpiakoondislased ja medalivõitjad on oma karjääri esimesed olulisemad sammud astunud just noorte olümpiafestivalil. Ka tänavust koondist on põhjust selle pilguga vaadata ja neile kaasa elada. Selles vanuses võib üllatusi tulla igaühelt ning ei ole välistatud ka medal. Noorusest hoolimata on enamik juba üsna kogenud ja omaealiste rahvusvahelistel võistlustel esimese karastuse saanud noored,“ ütles Kaljurand.
Eesti koondisesse kuuluvad 19 sportlast:
• laskesuusatajad Hanna Moor, Ksenia Pribõlovskaja, Kristo Siimer, Robert Heldna, Mart Všivtsev ja Marten Aolaid,
• murdmaasuusatajad Stine-Lise Truu, Teiloora Ojaste, Hanna-Brita Kaasik, Vane Vähk, Martin Himma ja Christopher Kalev,
• mäesuusatajad Anna-Lotta Jõgeva, Tormis Laine,
• suusahüppajad Annemarii Bendi, Ivo-Niklas Hermanson ja Kevin Maltsev,
• iluuisutajad Kristina Škuleta-Gromova ja Aleksander Selevko.

Sportlastega sõidab kaasa 13-liikmeline taustajõudude tiim. Treenerite ja abipersonalina pakuvad sportlastele tuge Anti Kuulmata, Vjatseslav Všivtsev, Rainer Faster, Riho Roosipõld, Janek Vallimäe, Timo Juursalu, Hillar Hein, Irina Kononova, Tiimar Laine, Deyvid Oprja, Zanna Kulik, Virve Vask ja Natalja Inno. Delegatsiooni juht on Merle Kaljurand.

Samuti hoiavad olümpiafestivalil Eesti lippu kõrgel meie kohtunikud. Kadi Zvirik on iluuisutamise kohtunik tüdrukute võistlusel ning Zanna Kulik on Rahvusvahelise Uisuliidu poolt määratud kontroller samuti iluuisutamises.

Iga kahe aasta tagant peetav talvine Euroopa Noorte Olümpiafestival toimub seekord 12.-17. veebruaril Türgis Erzurumis. Olümpiafestivalil võistlevad 14-18-aastased sportlased. Tänavuses programmis on üheksa spordiala: curling, iluuisutamine, jäähoki, kiiruisutamine, laskesuusatamine, lumelaud, murdmaasuusatamine, mäesuusatamine ja suusahüpped, Eesti koondis on esindatud viiel alal. Kokku jagatakse välja 39 medalikomplekti.

Läbi aastate on Eesti noortekoondis võitnud talialade olümpiafestivalilt viis medalit – Viktor Romanenkov teenis 2009. aastal iluuisutamises kuldmedali, laskesuusataja Tuuli Tomingas 2013. aastal pronksmedali, Katrin Šmigun 1995. aastal hõbemedali ning Kristina Šmigun võitis 1993. aastal hõbe- ja pronksmedali.

Eesti spordi katusorganisatsioonina seisab Eesti Olümpiakomitee ausa mängu põhimõtete ja olümpiaväärtuste eest. EOK tagab tippsportlaste ettevalmistuse ja osalemise tiitlivõistlustel, viib ellu noorsportlastele suunatud järelkasvuprogramme ning suurendab positiivsete eeskujude kaudu liikumisharrastuse kandepinda. EOK tööd toetavad suures osas Eesti ettevõtted. EOK sponsorid on Paf, ERGO, JCDecaux, Monton, NIKE, Olympic Casino.

Erzurumi olümpiafestivali jälgimiseks on mitmeid võimalusi:
Eesti Olümpiakomitee koduleht: http://www.eok.ee
Ametlik koduleht: http://www.eyof2017erzurum.org
Facebook: https://www.facebook.com/eyof2017erzurum
Instagram: https://www.instagram.com/eyof2017erzurum
Twitter: https://twitter.com/eyof2017erzurum
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCh7DhudT1tteIreuk_fVmPA


Suusaliit.ee / Sportiv.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles